PKO Ekstraklasa: gładkie zwycięstwo Piasta

• Data publikacji: 30.05.2020, 19:21

W meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Wisłę Kraków 4:0 (2:0). Dwie bramki dla "Piastunek" zdobył Piotr Parzyszek, po razie trafili Jorge Félix i Patryk Tuszyński.

Gospodarze strzelanie rozpoczęli bardzo szybko. Już w 1. minucie w zamieszaniu w polu karnym Wisły najlepiej odnalazł się Jorge Félix, Hiszpan czubkiem buta umieścił futbolówkę w bramce Buchalika. Nie minęło 10 minut, a "Biała Gwiazda" przegrywała już 2:0. Fatalną stratę na 20. metrze zaliczył zwykle pewny Żukow, piłkę przejął Félix, który znakomitym podaniem obsłużył wychodzącego na pozycję Parzyszka, który dopełnił formalności. Piast zwolnił, Wisła natomiast sprawiała wrażenie drużyny, która zapomniała jak gra się w piłkę. Większych emocji do przerwy już nie uświadczyliśmy.

Pierwszy kwadrans drugiej części spotkania upłynął pod znakiem nieśmiałych ataków Wisły. Goście z Krakowa przez dłuższe momenty potrafili utrzymać się przy piłce, ale absolutnie nic z tego nie wynikało. Za pasywną postawę w ataku szybko zostali skarceni przez gospodarzy. W 60. minucie spotkania stratę na skrzydle zaliczył Wojtkowski, z futbolówką zabrał się Konczkowski i wyłożył ją Parzyszkowi, który po raz drugi okazał się bezlitosny. W 75. minucie za bezsensowny faul Maciej Sadlok obejrzał żółtą kartę, a że była to jego druga, zmuszony był opuścić plac gry. W 85. minucie dzieła zniszczenia dopełnił wprowadzony parę minut wcześniej Tuszyński. Znów w roli asystenta wystąpił Jorge Félix, który sprytnie wpuścił Polaka w uliczkę, a ten umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później sędzia Raczkowski zakończył spotkanie. Piast udowodnił, że dalej o coś walczy, dla Wisły natomiast, to zły prognostyk przed przyszłotygodniowym meczem z Legią.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 4:0 (2:0)

Bramki: 1' Jorge Félix, 11', 60' Parzyszek, 85' Tuszyński

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Vida (86' Alves), Jodłowiec, Hateley, Milewski (85' Klupś) - Parzyszek (77' Tuszyński), Félix

Wisła Kraków: Buchalik - Burliga, Janicki, Hebert, Sadlok - Basha (46' Wojtkowski), Zhukov - Błaszczykowski, Savićević, Tupta (77' Hołownia) - Buksa (61' Brożek)

Żółte kartki: 23' Félix, 29' Czerwiński - 3' Błaszczykowski, 53', 75' Sadlok, 66' Burliga, 73' Savićević, 90' Wojtkowski

Czerwone kartki: 75' Sadlok (za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)