Bundesliga: Borussia M'gladbach znacznie lepsza od Unionu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 31.05.2020, 17:43

Borussia M'gladbach zasłużenie i pewnie pokonała u siebie Union Berlin 4:1. Dzięki temu zwycięstwu wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli i zrównała się punktami z Bayerem Leverkusen.

Już od pierwszych minut zanosiło się na to, że Borussia M'gladbach będzie kontrolowała spotkanie i stwarzała groźniejsze sytuacje. W pierwszym kwadransie gospodarze próbowali różnymi sposobami zaskoczyć Rafała Gikiewicza, ale Polak spokojnie bronił. W 17. minucie nasz golkiper skapitulował po raz pierwszy. Florian Neuhaus wziął sobie obrońcę na plecy, wbiegł w pole karne i oddał strzał. Rafał Gikiewicz nie zareagował, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Borussia przejęła inicjatywę i spokojnie konstruowała kolejne ataki. Union miał spore problemy w defensywie, a w ofensywie też nie był w stanie wiele zdziałać. W 41. minucie Alassane Plea dośrodkował piłkę z lewej strony idealnie do nieostawionego Marcusa Thurama, a ten podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Union rzucił się do ataku i odrabiania strat. Szybko udało mu się strzelić bramkę kontaktową, a uczynił to Sebastian Andersson. Po rzucie wolnym najpierw piłkę zgrał Marcus Ingvartsen i głową uderzył Andersson, pakując futbolówkę do bramki. Podrażniona Borussia natychmiast chciała odpowiedzieć. Patrick Hermann zmarnował dogodną sytuację, gdyż minął już Gikiewicza, ale nie trafił do pustej bramki. Niezawodny był jednak duet Plea-Thuram. Po stracie gości piłkę jak na tacy wyłożył Plea, a Thuram z bliskiej odległości pokonał Gikiewicza. Union starał się jeszcze nawiązać walkę, ale chyba sam nie wierzył, że osiągnie korzystny wynik. Dodatkowo w 81. minucie Gikiewicz musiał po raz czwarty wyciągać piłkę z siatki. Tym razem dobrze z pierwszej piłki uderzył Plea i ustalił wynik spotkania na 4:1. Borussia zasłużenie wygrała i pokazała, że będzie walczyć o Ligę Mistrzów.

Borussia M'gladbach - Union Berlin 4:1 (2:0)

Bramki: 17' Neuhaus, 41', 59' Thuram, 81' Plea - 50' Andersson

Borussia: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini (90' Wendt) - Neuhaus (90' Doucoure), Herrmann (72' Kramer), Hofmann (82' Traore), Stindl (82' Benes) - Thuram, Plea

Union: Gikiewicz - Friedrich, Schlotterbeck, Subotić (46' Kross) - Trimmel, Gentner (80' Ujah), Promel, Lenz (60' Ryerson (65' Mees)) - Ingvartsen (80' Malli), Bulter - Anderson

Kartki: Hofmann, Lainer, Neuhaus - Bulter, Friedrich

Sędzia: Frank Willenborg (Niemcy)