Bundesliga: wielkie emocje w Kolonii i wygrana RB Lipsk

• Data publikacji: 01.06.2020, 22:31

RB Lipsk wygrał na zakończenie 29. kolejki z FC Koeln - 4:2, choć zaczęło się dużo lepiej dla gospodarzy.

Od restartu niemieckiej ekstraklasy mecze z udziałem Kolonii są niezwykle emocjonujące i obfitujące w wiele goli. W starciu z RB Lipsk było bardzo podobnie, a zaczęło się już w 7. minucie, gdy prowadzenie gospodarzom dał Jhon Cordoba. Kolumbijczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i dobił odbitą od słupka piłkę do bramki obok zdezorientowanego bramkarza. Po kwadransie gry, w starciu z rywalem, Cordoba doznał urazu i kilka minut później został zmieniony przez Anthony'ego Modeste'a. Jednak w tym czasie, goście z Lipska zdołali wyrównać, po tym jak Patrik Schick wykończył głową dośrodkowanie Angelino. Jeszcze przed przerwą piłkarze Nagelsmanna strzelili drugiego gola. Tym razem Christopher Nkunku wykorzystał prostopadłe podanie od Konrada Laimera i przelobował wychodzącego ze swojej bramki Timo Horna.

W drugiej połowie najciekawsze rzeczy działy się w pierwszym jej kwadransie. W 50. minucie, na - 3:1 dla Lipska strzelił Timo Werner, a asystę przy tym golu zaliczył... Peter Gulacsi. Gospodarzom wcale to nie podcięło skrzydeł i pięć minut później zmniejszyli straty za sprawą Modeste'a. Francuz popisał się atomowym uderzeniem z dystansu. Dosłownie 120 sekund potem, przyjezdni znów mieli dwa gole zapasu. Dani Olmo zebrał wybitą po kornerze futbolówkę i tuż zza linii szesnastki huknął do wprost do siatki. Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje do zmiany wyniku, ale brakowało wykończenia i precyzji. Ostatecznie RB Lipsk wygrał i powrócił na podium ligowej tabeli.

FC Koeln - RB Lipsk 2:4 (1:2)

Bramki: 7' Cordoba, 55' Modeste - 20' Schick, 38' Nkunku, 50' Werner, 57' Olmo

FC Koeln: Horn - Schmitz (75' Mere), Leistner, Czichos, Katterbach - Skhiri, Hector, Kainz (59' Drexler), Rexhbecaj (59' Thielmann), Jakobs (75' Terodde) - Cordoba (24' Modeste)

RB Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Upamecano, Mukiele - Angelino, Laimer (59' Adams), Sabitzer, Nkunku - Werner, Olmo (85' Forsberg), Schick (68' Haidara)

Żółte kartki: 30' Leistner, 62' Drexler - 89' Forsberg

Sędziował: Christian Dingert (Niemcy)