2 Liga: klęska Elany, wygrana katowiczan w meczu na szczycie

• Data publikacji: 04.06.2020, 20:30

W środę, po pandemii koronawirusa powróciły rozgrywki drugiej ligi. W ramach 23. kolejki przyjrzeliśmy się spotkaniom w Toruniu oraz Katowicach.

Elana Toruń 1:4 Stal Rzeszów

61' (k.) Kryszak - 35', 52', 62' Michalik, 72' (k.) Reiman

W Toruniu mierzyli się sąsiedzi z ligowej tabeli. Szkoda tylko, że mecz przyjaźni musiał się odbyć przy pustych trybunach. Od samego początku widowisko nie porywało, aczkolwiek nieco lepiej prezentowali się goście z Rzeszowa. Udokumentowali to w 35. minucie trafieniem Damiana Michalika, który wykorzystał błąd obrony i huknął wprost pod poprzeczkę. Kilka minut po zmianie stron było już - 0:2, a na listę strzelców ponownie wpisał się Michalik. Gospodarze otrzymali szansę w 61. minucie, gdy faulowany w polu karnym był Filip Kozłowski. Do piłki podszedł rezerwowy Mariusz Kryszak i pewnym strzałem pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Jednak nie minęło 60 sekund, a Stal znów miała dwa gole przewagi. Fatalnie zachował się, debiutujący w bramce Elany - Mateusz Kuchnicki, który "wypluł" piłkę przed siebie z czego skrzętnie skorzystał... Michalik, kompletując w ten sposób hat-tricka. Ostatni cios goście zadali z rzutu karnego, po faulu młodego golkipera torunian. Równie pewnie co Kryszak, strzelił kapitan Stali - Wojciech Reiman.

GKS Katowice 2:1 Górnik Łęczna

38' Rogala, 83' Kurbiel - 34' (k.) Wojciechowski

Udanie za to do gry powrócili piłkarze GKS-u Katowice, którzy w meczu na szczycie pokonali u siebie Górnik Łęczna - 2:1. Gospodarze przeważali od pierwszych minut praktycznie w każdym elemencie gry, ale to goście jako pierwsi zdobyli gola. W 34. minucie, Arkadiusz Jędrych faulował w polu karnym Marcina Stromeckiego, a rzut karny pewnym uderzeniem wykorzystał Paweł Wojciechowski. Radość łęcznian trwała tylko cztery minuty. Dośrodkowanie Adrianą Błąda przedłużył Arkadiusz Woźniak, a szybkim strzałem z pierwszej piłki wyrównał Grzegorz Rogala. W drugiej połowie działo się sporo, ale na rozstrzygnięcie przyszło nam czekać do końcówki. Grający już od prawie dwudziestu minut w osłabieniu goście nie upilnowali Piotra Kurbiela, który dobił futbolówkę po interwencji Patryka Rojka, zapewniając "Gieksie" niezwykle cenne zwycięstwo. Zwycięstwo, które dało im awans na pozycję wicelidera tabeli.

.....

Górnik Polkowice 1:2 Legionovia Legionowo

69' (sam.) Zembrowski - 42' Kluska, 82' Koprowski

Gryf Wejherowo 2:3 Pogoń Siedlce

3', 76' (k.) Sikorski - 9' Wojtuszek, 33', 39' Firlej

Lech II Poznań 2:2 Garbarnia Kraków

23' (k.) Letniowski, 61' Szymczak - 20' Mruk, 80' Szewczyk

Resovia Rzeszów 1:1 Błękitni Stargard

18' Krykun - 50' Sanocki

Stal Stalowa Wola 2:2 Olimpia Elbląg

89', 90+2' Śpiewak - 25', 68' Demianiuk

Znicz Pruszków 0:2 Bytovia Bytów

17' Czubak, 89' Feruga

Widzew Łódź 1:2 Skra Częstochowa

87' Gąsior - 49' (k.) Mesjasz, 55' Rumin