PKO Ekstraklasa: Piast wygrywa w Kielcach

• Data publikacji: 05.06.2020, 19:55

Piast Gliwice wygrał w Kielcach z Koroną - 2:1, choć musiał po przerwie gonić wynik. Gole dla gliwiczan zdobywali - Sebastian Milewski i Jorge Felix.

Trudno było wskazać przed tym meczem wyraźnego faworyta, ponieważ obie ekipy wysoko wygrywały w poprzedniej kolejce. Gospodarze zwyciężyli w Płocku - 4:1, a Piast pokonał u siebie Wisłę Kraków - 4:0. Od samego początku gra była stosunkowo wyrównana, ale nadeszła 14. minuta i rzut wolny dla Korony. Do piłki podszedł Petteri Forsell i potężnym strzałem przełamał ręce Frantiska Placha, umieszczając futbolówkę w siatce. Inna sprawa jest taka, że bramkarz Piasta powinien był się lepiej w tej sytuacji zachować. Niestety dla złocisto-krwistych, jeszcze przed upływem pół godziny gry, ich położenie stało się trudne, ponieważ z boiska wyleciał Jakub Żubrowski. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gliwiczanie ruszyli do odrabiania strat. Ich przewaga była miażdżąca praktycznie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Efekty tego przyszły w 65. minucie, gdy Sebastian Milewski wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym i po słupku skierował piłkę do bramki Marka Kozioła. Nieco ponad dziesięć minut potem było już - 1:2. Rezerwowy Tiago Alves zgrał piłkę do nadbiegającego Jorge Felixa, a ten płaskim strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Osłabiona Korona nie miała argumentów, a w doliczonym czasie gry mistrz Polski dobił rywala, strzelając gola numer trzy. Jednak po analizie VAR, sędzia Frankowski nie uznał tego trafienia Milewskiego i skończyło się na - 2:1.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramki: 14' Forsell - 65' Milewski, 76' Felix

Korona Kielce: Kozioł - Spychała, Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski (77' Szymusik)- Gnjatić, Żubrowski, Cebula (67' Papadopulos), Forsell, Pucko (85' Cecarić) - Kiełb

Piast Gliwice: Plach - Kirkeskov, Czerwiński, Korun, Konczkowski - Vida (56' Tiago Alves), Hateley, Jodłowiec, Milewski - Parzyszek (70' Tuszyński), Felix (80' Sokołowski)

Żółte kartki: 22' Żubrowski, 78' Gnjatić - 36' Kirkeskov

Czerwona kartka: 27' Żubrowski (druga żółta)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)