PKO Ekstraklasa: Górnik traci zwycięstwo w ostatnich sekundach, Zwoliński bohaterem Lechii

• Data publikacji: 05.06.2020, 22:29

Górnik Zabrze zremisował u siebie z Lechią Gdańsk - 2:2, choć prowadził w tym meczu już - 2:0. Bohaterem gdańszczan okazał się rezerwowy Łukasz Zwoliński.

Faworytem tego starcia byli goście z Gdańska natchnieni derbową wygraną z Arką Gdynia. Jednak od początku meczu, to zabrzanie prezentowali się lepiej. Bliski szczęścia był w 19. minucie Georgios Giakoumakis, ale jego główka wylądowała w rękach Duszana Kuciaka. Kilkanaście sekund później, słowacki bramkarz Lechii musiał już wyciągać piłkę z siatki. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i interwencji Kuciaka, spadła pod nogi Erika Jirki, który płaskim strzałem skierował ją w prawy dolny róg. Goście mieli tylko jedną okazję, ale strzał głową Flavio wybronił Martin Chudy. Natomiast zabrzanie natchnieni prowadzeniem dalej atakowali i bliscy byli drugiego gola, gdy w 42. minucie, Paweł Bochniewicz trafił w słupek.

Po zmianie stron dominowali goście znad morza, którzy za wszelką cenę szukali wyrównania. Jednak zamiast tego, w 66. minucie stracili gola. Jesus Jimenez, podał do Jirki, a ten cudownym, mierzonym strzałem podwyższył prowadzenie Górnika. W 77. minucie ładnie główkował Karol Fila, ale jeszcze lepiej spisał się Chudy. Jednak 180 sekund później padł gol dla gdańszczan, a zdobył go rezerwowy Łukasz Zwoliński. Napastnik obrócił się z dwoma obrońcami na plecach posłał płaskie uderzenie, odbijając jeszcze futbolówkę od lewego słupka. Lechia walczyła do samego końca i to im się opłaciło. W 89. minucie po raz drugi trafił Zwoliński, tym razem z bliska pakując piłkę do siatki i zapewniając swojej ekipie cenny punkt.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)

Bramki: 19', 66' Jirka - 80', 89' Zwoliński

Górnik Zabrze: Chudy - Vasilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Jirka, Prochazka, Manneh (63' Matuszek), Jimenez - Giakoumakis (58' Zapolnik), Angulo (85' Koj)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Pietrzak (74' Saief), Maloca, Nalepa, Fila - Gajos, Gomes (46' Zwoliński), Lipski (56' Mladenović), Makowski, Mihalik - Flavio

Żółte kartki: 84' Matuszek, 85' Janza, 90+3' Prochazka - 89' Saief

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)