Bundesliga: niespodziewane zwycięstwo SC Freiburg

• Data publikacji: 05.06.2020, 22:25

SC Freiburg pokonał u siebie 1:0 Borussię Mönchengladbach. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Nils Petersen. Ponadto w 68. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik drużyny gości - Alassane Plea.

Od początku spotkania zespół Borussi zdecydowanie naciskał na rywala i kreował groźne okazje bramkowe. Najbardziej gorąco w polu karnym SC Freiburga zrobiło się w 26. minucie, gdy przyjezdni wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Okazało się jednak, że zawodnik gości w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej i arbiter nie uznał gola. Do końca pierwszej części meczu rezultat nie uległ już zmianie i obie ekipy schodziły z boiska bez zdobyczy bramkowej.

Po zmianie stron z bardzo dobrej strony pokazali się gospodarze. W 58. minucie, tuż po wejściu na boisko, Petersen wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Kilka minut później Borussia miała jeszcze większy problem niż utrata gola. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Plea. W końcówce spotkania świetną okazję na podwyższenie wyniku mieli piłkarze SC Freiburga, jednak w bramce bardzo dobrze spisywał się Sommer. W ten oto sposób Borussia Mönchengladbach niespodziewanie przegrała z SC Freiburgiem.

SC Freiburg - Borussia Möenchengladbach 1:0 (0:0)

Bramka: Nils Petersen 58'

SC Freiburg: Alexander Schwolow - Christian Gunter, Dominique Heintz, Philipp Lienhart, Lukas Kubler (57' Jonathan Schmid) - Vincenzo Grifo (88' Kwon Chang-Hoon), Nicolas Hofler, Robin Koch, Roland Sallai (57' Nils Petersen) - Gian-Luca Waldschmidt, Lucas Holer (88' Mike Frantz)

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Stefan Lainer, Matthias Ginter, Nico Elvedi (81' Ibrahima Traore), Ramy Bensebaini - Florian Neuhaus, Jonas Hofmann (81' Laszlo Benes), Lars Stindl (81' Raffael) - Marcus Thuram, Alassane Plea, Patrick Herrmann (72' Oscar Wendt)

Żółte kartki: Luca Waldschmidt, Lukas Kubler, Robin Koch, Nicolas Hofler - Alassane Plea, Stefan Lainer

Czerwone kartki: Alassane Plea (za dwie żółte)

Sędziował: Markus Schmidt (Niemcy)