PKO Ekstraklasa: skromne zwycięstwo Pogoni

• Data publikacji: 06.06.2020, 22:30

Pogoń Szczecin pokonała w ostatnim sobotnim spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy ekipę Cracovii - 1:0. Bohaterem "Portowców" został Kamil Drygas.

Oba zespoły przystępowały do tego meczu w kiepskich humorach, ale z mocnym postanowieniem rehabilitacji. Pogoń przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin - 0:3, zaś "Pasy" również u siebie, uległy Jagielloni Białystok - 0:1. Starcie w Szczecinie od samego początku było dość wyrównane, aczkolwiek brakowało sytuacji. Najgroźniej było w 12. minucie, gdy z bliska nie trafił David Jablonsky.

Nieco więcej emocji było po zmianie stron. W 53. minucie, w polu karnym gospodarzy mocno się zakotłowało i tym razem Jablonsky umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później na boisku w ekipie Pogoni pojawił się Kamil Drygas, a dziesięć minut potem wpisał się na listę strzelców. Marcin Listkowski dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, zaś nabiegający nań rezerwowy, strzałem głową skierował ją do bramki. Ostatecznie taki rezultat utrzymał się już do końca i trzy punkty zostały w Szczecinie.

Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 1:0 (0:0)

Bramki: 64' Drygas

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Matynia (54' Drygas) - Kowalczyk (75' Żurawski), Podstawski, Listkowski - Hostikka, Nunes, Manias (68' Turski)

Cracovia Kraków: Pesković - Pestka, Jablonsky, Helik, Rapa - Thiago, Fiolić (65' Vestenicky), van Amersfoort, Gol (72' Dimun), Loshaj (80' Strózik) - Lopes

Żółte kartki: 13' Listkowski, 20' Manias - 12' Helik, 76' Loshaj

Czerwona kartka: 90+4' Helik

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)