PKO Ekstraklasa: Legia pewnie pokonuje Wisłę!

• Data publikacji: 07.06.2020, 19:24

W ostatnim meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków uległa u siebie Legii Warszawa 1:3 (1:0). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył  Łukasz Burliga. Dla Legii punktowali: Tomáš Pekhart (dwukrotnie) oraz Valeriane Gvilia. Tym samym "Biała Gwiazda" ma już tylko 3. punkty przewagi nad strefą spadkową, Legia z kolei odskakuje Piastowi na 8 "oczek".

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Krakowian, którzy głównie za sprawą kapitana - Jakuba Błaszczykowskiego - stwarzali zagrożenie na połowie rywali. W środku pola aktywni byli Zhukov i Boguski. Dobrą postawę "Biała Gwiazda" zwieńczyła bramką w 29. minucie spotkania. Chwilę wcześniej ładnie w środku pola pograli: Basha, Boguski i Zhukov, piłka trafiła do Tupty, strzał Słowaka został co prawda zablokowany, ale piłka spadła pod nogi Łukasza Burligi, który mocnym strzałem umieścił piłkę obok prawego słupka bramki Majeckiego.

I na tym miłe informacje dla fanów Wisły się kończą. W drugiej połowie obudziła się Legia, obudził się także Pekhart. "7egionistów" rozruszał nieco wprowadzony w drugiej połowie za Martinsa - Cholewiak. To on asystował przy pierwszej bramce w 57. minucie, kiedy odgrywał Pekhartowi sprzed linii końcowej. Czech dopełnił formalności dostawiając nogę. Trzynaście minut później było już 1:2 dla Legii. Autorem bramki ponownie był Pekhart, tym razem Czech wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego od Antolicia. Kolejne sześć minut później było już 1:3 dla przyjezdnych. Valeriana Gvilie świetnym podaniem obsłużył Marko Vešović, Gruzin z kolei bez problemu pokonał wychodzącego z bramki Buchalika. Pozamiatane. Na dziesięć minut przed końcem bramkę dla Wisły zdobył jeszcze Hebert, ale po konsultacji z wozem VAR sędzia Jarosław Przybył gola nie uznał - bowiem przy wyskoku Brazylijczyk faulował Igora Lewczuka.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:3 (1:0)

Bramki: 29' Burliga - 57', 70' Pekhart, 76' Gvilia

Wisła Kraków: Buchalik - Szot, Hebert, Janicki, Burliga - Basha (81' Moya Martínez), Klemenz - Błaszczykowski, Zhukov, Boguski - Tupta (65' Jean Carlos)

Legia Warszawa: Majecki - Vešović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Antolić, Martins (46' Cholewiak) - Wszołek, Gvilia, Luquinhas (74' Luís Rocha)- Pekhart (85' Wieteska)

Żółte kartki: 82' Zhukov - 12' Jędrzejczyk, 83' Pekhart

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)