Fortuna 1.Liga: dwa oblicza Sandecji, wciąż zwycięska Warta

• Data publikacji: 08.06.2020, 14:05

Za nami już dwie po-pandemiczne kolejki Fortuna 1.Ligi. Na czele tabeli bez zmian, ale emocji nie brakowało, chociażby w meczach Warty Poznań.

24. kolejka:

Sandecja Nowy Sącz 1:2 Radomiak Radom

61' Gabrych - 20' Makowski, 53' Michalski

Niezwykle ciekawie zapowiadało się spotkanie w Nowym Sączu, w którym natchnieni wysoką wygraną w Bełchatowie gospodarze, podejmowali ekipę Radomiaka Radom, która przywiozła punkt z Opola. Od samego początku gra była dość równa, ale to goście nieco lepiej się jednak prezentowali. Potwierdzenie tego nadeszło w 20. minucie, gdy gola zdobył Rafał Makowski, wykorzystując spore zamieszanie w polu karnym Sandecji. Do przerwy, nic ciekawego się już nie wydarzyło, ale kilka minut po zmianie stron zrobiło się już - 0:2. Indywidualną akcją popisał się Mateusz Michalski i strzałem w długi róg zaskoczył Bielicę. Gospodarze zdołali tylko odpowiedzieć bramką Mariusza Gabrycha, choć przez pół godziny grali w przewadze po czerwonej kartce dla Dawida Abramowicza.

Warta Poznań 2:0 Olimpia Grudziądz

62' Apolinarski, 75' Boczek

Nie zwalniają tempa poznaniacy, którzy idą "łeb w łeb" z Podbeskidziem. Po szczęśliwej wygranej w doliczonym czasie gry w Jastrzębiu-Zdroju, tym razem pewnie ograli Olimpię Grudziądz. Mecz z Olimpią był absolutnie pod dyktando "Warciarzy", ale w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Dopiero w 62. minucie, wynik otworzył Jakub Apolinarski, a na niespełna kwadrans przed końcem, na - 2:0 podwyższył Tomasz Boczek. Grudziądzanie kończyli jeszcze w "10", gdyż nerwów na wodzy nie utrzymał ich kapitan - Damian Ciechanowski.

.....

Odra Opole 1:2 GKS Jastrzębie-Zdrój

53' Piech - 66' Farid, 85' (Sam.) Janasik

GKS Tychy 1:2 Chojniczanka Chojnice

66' Lewicki - 40', 70' Mikołajczak

Zagłębie Sosnowiec 2:1 Stomil Olsztyn

37' Karbowy, 63' Piasecki - 61' (k.) Sobczak

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

30' Roginić

Chrobry Głogów 1:0 GKS Bełchatów

43' Benedyczak

Stal Mielec 0:0 Puszcza Niepołomice

Wigry Suwałki 1:1 Miedź Legnica

77' Czułowski - 90+3' Mijusković

.....

23. kolejka:

GKS Tychy 1:1 Zagłębie Sosnowiec

90+3' Moneta - 33' (k.) Piasecki

Radomiak Radom 0:0 Odra Opole

Olimpia Grudziądz 1:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

68' van Haaren - 36' Bieroński, 57' (k.) Jaroch

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:2 Warta Poznań

41' Galuska - 19' (k.) Kupczak, 90+3' Jakóbowski

Miedź Legnica 1:2 Stal Mielec

15' (k.) Marquitos - 11', 37' Żyro

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Wigry Suwałki

38' Wlazło

GKS Bełchatów 0:3 Sandecja Nowy Sącz

17' Klichowicz, 26' Chmiel, 44' (k.) Małkowski

Stomil Olsztyn 0:0 Chrobry Głogów

Puszcza Niepołomice 1:0 Chojniczanka Chojnice