2 Liga: kolejne wpadki Resovii i Górnika Łęczna

• Data publikacji: 08.06.2020, 14:28

Zakończyła się 24. kolejka drugiej ligi, gdzie bardzo ciekawie było na wielu stadionach. My jednak przyjrzeliśmy się spotkaniom w Elblągu i Łęcznej.

Olimpia Elbląg 2:1 Resovia Rzeszów

22', 52' Miller - 80' Hebel

Po wypuszczeniu pewnej wygranej w Stalowej Woli, elblążanie chcieli sobie powetować straty w bardzo ważnym meczu z Resovią. Tak też się stało, gdyż rzeszowianie kiepsko weszli w rozgrywki, po przerwie spowodowanej koronawirusem. Już po dwudziestu minutach, prowadzenie Olimpii dał Michał Miller, a kilka chwil po zmianie stron podwyższył na - 2:0. Resovia grała słabo, ale od 53. minuty gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu, po czerwonej kartce dla Michała Balewskiego. Udało się rzeszowianom zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był w 80. minucie Maksymilian Hebel.

Górnik Łęczna 1:2 Stal Stalowa Wola

31' (k.) Wojciechowski - 21' (sam.) Kalinkowski, 90+3' Śpiewak

W kiepskim stylu powrócił też Górnik Łęczna. Najpierw przegrał w Katowicach, a teraz nie dał rady pokonać rozpędzonej Stali Stalowa Wola, która walczy o utrzymanie. Goście prowadzili od 21. minuty, po "swojaku" Bartłomieja Kalinkowskiego, ale dziesięć minut później, z rzutu karnego wyrównał Paweł Wojciechowski. Remis utrzymał się do końca pierwszej polowy... i praktycznie do końca meczu. Jednak w doliczonym czasie gry znów przypomniał o sobie bohater ostatnich dni - Kacper Śpiewak. Młodziutki obrońca "Stalówki" uratował tydzień temu remis z Olimpią Elbląg (2:2), strzelając gole w 89. i 92. minucie, a teraz zapewnił zwycięstwo nad Górnikiem.

.....

Lech II Poznań 2:1 Pogoń Siedlce

15' Jacenko, 77' Bartkowiak - 23' (sam.) Dejewski

Legionovia Legionowo 1:2 Elana Toruń

54' (k.) Koziara - 7' Kozłowski, 59' Machaj

Stal Rzeszów 0:0 Widzew Łódź

Garbarnia Kraków 4:0 Górnik Polkowice

19' Feliks, 34' Górecki, 87' Kołboń, 90+3' Wyjadłowski

Błękitni Stargard 4:3 Znicz Pruszków

4' Sadowski, 21' (k.) Fadecki, 37' Ostrowski, 64' Paczuk - 33' Tarnowski, 49' Czarnowski, 86' (k.) Zjawiński

Skra Częstochowa 1:0 GKS Katowice

53' Nocoń

Bytovia Bytów 1:1 Gryf Wejherowo

78' Czubak - 90+2' Gęsior