Koszykówka: wysokie zwycięstwo Bayernu

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 08.06.2020, 22:27

Trzeci dzień rozgrywek niemieckiej BBL przyniósł efektowny triumf zawodników Bayernu Monachium, którzy ograli Crailsheim Merlins 110:79. W drugim poniedziałkowym meczu zespół ratiopharm Ulm niespodziewanie pokonał Oldenburg 85:66.

Finałowy turniej niemieckiej ekstraklasy rozpoczął się od olbrzymiej sensacji, za jaką należy bez wątpienia uznać sobotnią porażkę Bayernu Monachium z Ulm. Grający u siebie etatowi uczestnicy Euroligi za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować za tamten blamaż. Od początku koszykarze ze stolicy Bawarii dominowali na parkiecie i błyskawicznie wypracowali sobie 15-punktową przewagę po pierwszej kwarcie. W drugiej kwarcie gra się wyrównała głównie za sprawą doskonale spisującego się Sebastiana Herrery z zespołu Crailsheim. Mimo jego starań, Bayern kontrolował wydarzenia, a nawet powiększył minimalnie swoją przewagę także w tej odsłonie. Na przerwę faworyci schodzili przy prowadzeniu 51:35. Po przerwie gospodarze turnieju ponownie ruszyli do ataku, rzucając w samej trzeciej kwarcie 35 oczek. Duża w tym zasługa Mathiasa Lessorta, który był najskuteczniejszym graczem Bayernu tego dnia, notując 17 punktów i 9 zbiórek. W samej trzeciej odsłonie wypracował połowę swojego dorobku. Losy meczu co prawda były już dawno rozstrzygnięte, a trener Bayernu rotował składem, wpuszczając swoich rezerwowych, jednakże nie zamierzali oni zwalniać tempa gry. Na niespełna cztery minuty przed końcem meczu przekroczyli barierę 100 punktów, a mecz wygrali 110:79.

Drugie spotkanie dzisiejszego dnia zapowiadało się na zdecydowanie bardziej wyrównane, bowiem naprzeciw siebie stanęły ekipy Oldenburga oraz Ulm. W pierwszej połowie zakładany scenariusz się spełniał. chociaż z biegiem czasu można było zauważyć niewielką przewagę zawodników Ulm, którzy przed przerwą zdołali objąć prowadzenie 42:35. Druga połowa to popis podopiecznych Jaki Lakovića, którzy pewnie dążyli do drugiego zwycięstwa w turnieju. Ostatecznie sensacyjni pogromcy Bayernu z pierwszej kolejki, wygrali z ekipą z Oldenburga 85:66, potwierdzając tym samym swoje aspiracje w walce o podium mistrzostw Niemiec.