PKO Ekstraklasa: Zagłębie z Koroną na remis

• Data publikacji: 09.06.2020, 22:25

Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Koroną Kielce - 1:1, w meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole zdobywali - Damjan Bohar oraz Marcin Cebula.

Spotkanie w Lubinie zapowiadało się bardzo ciekawie, albowiem oba zespoły prezentowały w ostatnich kolejkach wysoką formę strzelecką i naprawdę przyjemnie patrzyło się na ich grę. Już w 2. minucie mogło być - 1:0 dla gości, ale Petteri Forsell przegrał pojedynek z Dominikiem Hładunem. Kilka minut później znów zaatakowali "Koroniarze", a Adnan Kovacević nieznacznie chybił strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 23. minucie wreszcie ocknęli się "Miedziowi". Piłka została zacentrowana z prawego skrzydła, a nabiegający nań Bartosz Białek skiksował, zamiast posłać ją do siatki. Dziesięć minut później kapitalnie główkował niziutki Sasa Zivec, ale jeszcze lepiej interweniował Marek Kozioł, zbijając futbolówkę na róg. Nie minęło 60 sekund, a niewykorzystana okazja zemściła się na graczach Zagłębia. Jacek Kiełb zgrał piłkę do będącego na jedenastym metrze Marcina Cebuli, a pomocnik Korony spokojnie ją sobie przyjął i skierował wprost do siatki. Taki rezultat utrzymał się też do przerwy.

W drugiej połowie, dziesięć minut po wznowieniu gry powinno było być - 2:0 dla "złocisto-krwistych". Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Forsell, ale trafił tylko w... słupek. Gospodarze szukali okazji do wyrównania, ale kielecka defensywa była dobrze ustawiona. W 78. minucie popełniła jednak błąd, a konkretnie Kovacević, który faulował w polu karnym jednego z rywali. Do wykonania "jedenastki" podszedł Damjan Bohar i pewnym strzałem zmylił Kozioła, posyłając futbolówkę w przeciwległy róg. Lubinianie chcieli pójść jeszcze za ciosem, lecz nie starczyło już czasu i mecz zakończył się sprawiedliwym chyba remisem.

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: 78' (k.) Bohar - 34' Cebula

KGHM Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Bashkirov, Starzyński (63' Poręba), Drazić, Zivec, Bohar - Białek

Korona Kielce: Kozioł - Gardawski (66' Spychała), Tzimopoulos, Kovacević, Szymusik - Żubrowski, Radin, Kiełb, Forsell, Cebula (46' Lioi) - Papadopulos (74' Djuranović)

Żółte kartki: 51' Guldan - 24' Gardawski, 51' Papadopulos, 83' Radin

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)