Koszykówka: wygrane drużyn z Ludwigsburga i Berlina

• Data publikacji: 09.06.2020, 23:10

We wtorek znów przyglądaliśmy się spotkaniom w grupie "B" niemieckiej BBL. Tym razem MHP Riesen Ludwigsburg mierzył się z Fraport Skyliners, zaś Alba Berlin z ekipą Brose Baskets Bamberg.

Jako pierwsi na monachijskim parkiecie pojawili się koszykarze z Ludwigsburga oraz Frankfurtu. Trzeba przyznać, że było to bardzo dobre i emocjonujące spotkanie, a końcowy wynik do końca był wielką niewiadomą. Pierwszą kwartę wygrał zespół MHP - 18:16, ale w drugiej padł już remis po 19, co oznaczało, że na przerwę z minimalną przewagą zejdą zawodnicy z Ludwigsburga. W trzeciej odsłonie frankfurtczycy odrobili straty i o wszystkim miała zdecydować ostatnia partia. O trzypunktowej wygranej MHP przesądziły ostatnie sekundy, w których kluczowa okazała się akcja 2+1. Aż 25 punktów dla zwycięzców rzucił Michael Knight, zaś najskuteczniejszy w szeregach przegranych był Quantez Robertson - 17 pkt.

W drugim meczu Alba Berlin walczyła z Brose Baskets Bamberg. To starcie również było bardzo zacięte, a przynajmniej większa jego część. Po pierwszej kwarcie, na tablicy wyników widniał remis po 27, by w kolejnej minimalnie zwyciężyli zawodnicy z Bambergu. Na przerwę schodzili z prowadzeniem - 56:55. Jednak w drugiej połowie berlińczycy wrócili na właściwe tory, dwukrotnie wygrywając różnicą czterech oczek, co ostatecznie dało im triumf - 98:91. Najlepiej punktującym koszykarzem Alby był Landry Nnoko - 15 pkt., zaś wśród gości Jordan Crawford - 20 pkt.