Koszykówka: ratiopharm Ulm wciąż niepokonany

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 10.06.2020, 22:37

Trzecia kolejka zmagań w grupie A niemieckiej BBL przyniosła oczekiwane rozstrzygnięcia w postaci zwycięstw EWE Baskets Oldenburg oraz ratiopharm Ulm. To właśnie druga z tych ekip przewodzi grupowej tabeli po środowych spotkaniach.

W pierwszym środowym pojedynku doszło do pojedynku EWE Baskets Oldenburg i BG Gottingen. Faworytem była pierwsza z tych ekip i ze swojej roli wywiązała się wzorowo. Już w pierwszej połowie koszykarze z Oldenburga wypracowali sobie kilka punktów przewagi, pewnie kontrolując wydarzenia na parkiecie. Po przerwie grali oni z jeszcze większą konsekwencją w ataku, przy jednoczesnym wzmocnieniu defensywy. Efektem tego stylu było budowanie coraz większej przewagi. Po trzech kwartach prowadzili dwunastoma oczkami, a mecz ostatecznie wygrali 80:62. Bohaterem spotkania został znany z polskich parkietów Rasid Mahalbasić. Austriak zdobył 22 punkty i zanotował 7 zbiórek.

W wieczornym meczu rywalizowały ekipy będące po dwóch kolejkach rywalizacji w grupie A w zupełnie innych nastrojach. Lider tabeli grupy A - ratiopharm Ulm długimi fragmentami nie mógł sobie poradzić z outsiderami z Crailsheim. Przez dwadzieścia minut toczyła się gra akcja za akcję i po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał remis 52:52. Po przerwie do głosu doszła drużyna Ulm, która błyskawicznie odskoczyła na dziesięć punktów i nie oddała prowadzenia do końca spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 92:80 dla Ulm, a najskuteczniejszym graczem w zwycięskiej drużynie był Dylan Osetkowski z 17-oma punktami. Zespół Ulm wciąż pozostaje niepokonany w monachijskiej Audi Dome.