PKO Ekstraklasa: Śląsk wygrywa w Płocku

• Data publikacji: 10.06.2020, 19:54

Śląsk Wrocław wywozi z Płocka cenne trzy punkty, po wygranej - 2:1 nad miejscową Wisłą. Goście musieli gonić wynik i zrobili to skutecznie za sprawą Roberta Picha oraz Przemysława Płachety.

Oba zespoły w kiepskim stylu powróciły do ligowej rywalizacji, zdobywając tylko punkt w dwóch meczach. Bezpośrednie starcie lepiej zaczęli płocczanie, którzy już w 4. minucie byli bliscy zdobycia gola. Dominik Furman dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ta spadła pod nogi Alana Urygi, który sytuacyjnym strzałem chciał zaskoczyć bramkarza Śląska. Ten jednak nie dał się zaskoczyć i instynktownie odbił ja nad poprzeczkę. Matus Putnocky uratował swój zespół również w 21. minucie, gdy świetnie wybronił płaskie uderzenie Piotra Tomasika. Wrocławianie odpowiedzieli sześć minut później, lecz Michał Chrapek przegrał w pojedynku sam na sam z Krzysztofem Kamińskim. Dokładnie dziesięć minut potem było już - 1:0, ale dla "Nafciarzy". Najsprytniejszy w polu karnym okazał się Damian Michalski, który wykorzystał spore zamieszanie i z bliska huknął wprost pod poprzeczkę.

Po zmianie stron do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście z Dolnego Śląska. W 63. minucie na boisku pojawił się Robert Pich i już siedem minut później wyrównał stan tej rywalizacji. Będący w szesnastce Michał Chrapek wyłożył futbolówkę do Słowaka, a ten przymierzył w samo okienko bramki Wisły. Podopieczni Vitezslava Lavicki chcieli pójść za ciosem i w 81. minucie tylko interwencja Kamińskiego uratowała gospodarzy przed utratą gola, po fantastycznym strzale Erika Exposito. Jednak co nie udało się Hiszpanowi, to udało się pięć minut potem Przemysławowi Płachecie. Tym razem Pich asystował, centrując piłkę z lewego skrzydła, zaś Płacheta dość szczęśliwie, ale trafił w lewy róg bramki, zapewniając Śląskowi trzy punkty.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki: 37' Michalski - 71' Pich, 86' Płacheta

Wisła Płock: Kamiński - Michalski, Marcjanik, Uryga, Garcia - Rasak, Gjertsen (62' Ambrosiewicz), Szwoch (89' Sahiti), Furman, Tomasik (78' Merebashvili) - Sheridan

Śląsk Wrocław: Putnocky - Stiglec, Tamas, Puerto, Musonda - Mączyński, Zivulić, Płacheta, Chrapek (90' Łabojko), Marković (63' Pich) - Exposito

Żółte kartki: 85' Puerto

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)