PKO Ekstraklasa: ŁKS coraz bliżej spadku

• Data publikacji: 10.06.2020, 22:25

Łódzki Klub Sportowy po raz kolejny w tym sezonie wysoko przegrał. Tym razem u siebie z Jagiellonią Białystok - 0:3, w ramach meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy.

Dla gospodarzy każdy mecz jest walką o przetrwanie, zaś Jagiellonia przyjechała do Łodzi z czterema punktami po dwóch ostatnich kolejkach. Dlatego też, goście byli faworytem tego spotkania, co udowodnili już po dwunastu minutach gry. Maciej Makuszewski zgrał piłkę do Jakova Puljicia, a Serb minął kilku zawodników i huknął wprost do bramki ŁKS-u. Pięć minut potem okazję mieli łodzianie, ale strzał z rzutu wolnego Pirulo nieznacznie minął lewy słupek bramki "Jagi". Goście z Podlasia dominowali i w 27, minucie było już - 0:2. Tym razem, piłka po strzale Makuszewskiego odbił się od słupka, a następnie od... głowy leżącego na murawie Malarza i wturlała się do siatki. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił i próżno było szukać pozytywów wśród miejscowych.

W drugiej odsłonie, jako pierwsi zaatakowali "Ełkaesiacy", a konkretnie Michał Trąbka. Jednak uderzenie pomocnika gospodarzy zostało zablokowane przez jednego z obrońców i skończyło sie tylko rzutem rożnym. W 63. minucie główkował rezerwowy Adam Ratajczyk, ale on nieznacznie się pomylił. Natomiast pięć minut po tej szansie było już - 0:3. Tadej Vidmajer faulował w polu karnym swojego rywala, a "jedenastkę" na gola zamienił Martin Pospisil. Więcej emocji już nie było, a białostoczanie wywożą z Alei Unii łatwe trzy punkty.

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Bramki: 12' Puljić, 27' (sam.) Malarz, 69' (k.) Pospisil

ŁKS Łódź: Malarz - Wolski, Moros, Sobociński, Klimczak (67' Vidmajer) - Srnić, Pirulo, Guima, Trąbka, Dominguez (46' Ratajczyk) - Wróbel (76' Sekulski)

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Arsenić, Runje, Tiru, Kadlec - Mystkowski, Romanchuk, Borysiuk (76' Kwiecień), Makuszewski (55' Prikryl) - Pospisil, Puljić (74' Imaz)

Żółte kartki: 22' Srnić, 45' Dominguez, 68' Vidmajer - 14' Mystkowski, 38' Kadlec, 47' Pospisil, 82' Kwiecień

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)