LaLiga: derby Sewilli dla gospodarzy!

• Data publikacji: 11.06.2020, 23:59

W pierwszym spotkaniu 28. kolejki LaLigi Sevilla FC pokonała u siebie Real Betis 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Ocampos oraz Fernando.

W pierwszym, po 93. dniach przerwy spotkaniu hiszpańskiej Primera División czekała nas nie lada gratka. W derbach miasta Sevilla, trzecia w tabeli Sevilla FC podejmowała u siebie dwunasty Real Betis. W pierwszej odsłonie spotkania z lepszej strony pokazała się Sevilla. Podopieczni Julena Lopeteguiego, częściej byli przy piłce i oddawali więcej strzałów. Ale poza uderzeniem  Lucasa Ocamposa w słupek w 10. minucie spotkania i minimalnym pudle Luuka de Jonga w 27. minucie - kiedy znakomite podanie posłał mu Munir El Haddadi, tak naprawdę pod bramką Joela Roblesa nie działo się zbyt wiele.

Druga połowa, to znów od pierwszych minut przewaga Sevilli, która starała się zamknąć gości na ich własnej połowie. W 53. minucie spotkania w zamieszaniu w polu karnym faulowany był de Jong. Arbiter główny spotkania - Mateu Lahoz - nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Ocampos i mocnym strzałem koło słupka dał gospodarzom prowadzenie. Sześć minut później strzelec wcielił się w rolę asystenta i znakomitą "piętką" przedłużył zagraną z rogu piłkę w pole karne gości. Tam futbolówka spadła na głowę Fernando, który umieścił ją w siatce. W kolejnych minutach częściej niż składne akcje oglądaliśmy... zmiany. W ciągu kolejnych dwudziestu minut mieliśmy ich aż osiem. Zwolniła zadowolona z wyniku Sevilla, do szaleńczych ataków nie kwapił się także Betis. W końcówce próbowali jeszcze szarpać goście, ale skończyło się tylko na paru bitych "w kolana" rzutach rożnych. Triumf Sevilli oznacza, że do drugiego Realu Madryt ma 6. punktów straty. Real Betis z kolei, przy zwycięstwach Levante i Alavés, może spaść na 14. miejsce.

Sevilla FC - Real Betis 2:0 (0:0)

Bramki: 56'(k.) Ocampos, 62' Fernadno

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Carlos, Koundé, Reguilón (80' Vázquez)– Torres (80' Escudero), Fernando, Jordán – El Haddadi (74' Suso), de Jong (71' El-Nesyri), Ocampos (71' Banega)

Real Betis: Robles – Emerson, Bartra, Sidnei (46' Feddal), Moreno (78' Alfonso) – Canales, Rodríguez, Aleñá (69' Joaquín) – Fekir, Iglesias (70' Morón), Tello (61' Lainez)

Żółte kartki: 49' Emerson, 54' Bartra

Sędziował: Antonio Mateu Lahoz (Algímia d’Alfara)