Koszykówka: druga porażka zespołu Zyskowskiego

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 11.06.2020, 22:16

Drugą porażkę w drugim meczu finałowego turnieju koszykarskiej Bundesligi poniósł zespół Jarosława Zyskowskiego - Rasta Vechta, który po bardzo zaciętym meczu uległ 59:63 Fraport Skyliners Frankfurt. W drugim meczu bezproblemowe zwycięstwo odnieśli koszykarze z Ludwigsburga.

Pierwszy mecz przegrany tylko pięcioma punktami z jednym z najlepszych zespołów grupy z Ludwigsburga dał nadzieję zespołowi Rasta Vechta na to, by w czwartek otwarcie powalczyć z zespołem Fraport Skyliners Frankfurt, szczególnie, że ten miał na koncie dwie porażki - z Ludwigsburgiem i Albą Berlin. Niestety, mimo bardzo zaciętego spotkania i tym razem drużyna Jarosława Zyskowskiego musiała pogodzić się z porażką. Cały mecz był bardzo wyrównany, jednak pierwsza połowa skończyła się minimalnym zwycięstwem Rasty, ta przez prawie całe 20 minut utrzymywała kilkupunktową przewagę, dopiero w końcówce dała się dogonić i na drugą część obie drużyny wychodziły z równymi szansami. Trzecia i czwarta kwarta toczyła się "na styku". Rasta jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania prowadziła 53:47, ale źle rozegrała końcówkę i uległa rywalom 59:63. Jedyny nasz przedstawiciel w Bundeslidze na boisku spędził najwięcej czasu z całej drużyny - ponad 35 minut. W tym czasie zdobył 18 punktów - był bezbłędny z linii rzutów wolnych (8/8), po 2 razy trafił za 2 i za 3 punkty. Punktowo z całej drużyny lepszy był tylko Trevis Simpson.

Drugie spotkanie dnia między MHP Riesen Ludwigsburg i Brose Bamberg nie był już tak zacięty. Pierwsza z wymienionych drużyn mierzyła w trzecie zwycięstwo w turnieju i cel łatwo osiągnęła. Ostatnie prowadzenie outsidera w tym meczu miało miejsce przy 14:11 po czterech minutach spotkania. Potem na parkiecie rządził już jeden zespół, który pierwszą kwartę wygrał ośmioma, drugą siedmioma, trzecią pięcioma, a w końcu czwartą aż dziewięcioma punktami. To był właściwie od początku do końca mecz bez historii. Najskuteczniejszym koszykarzem zwycięskiej ekipy został zdobywca 20 punktów Thomas Wimbush II. Dla pokonanych najlepszym punktującym okazał się Elias Harris - 16 oczek. Przed Ludwigsburgiem najważniejszy mecz - już w poniedziałek mecz na szczycie grupy, w którym zmierzą się oni z Albą Berlin.

Fraport Skyliners Frankfurt - Rasta Vechta 63:59 (15:17, 16:17, 14:10, 18:15)

MHP Riesen Ludwigsburg - Brose Bamberg 103:74 (25:17, 26:19, 25:20, 27:18)