Koszykówka: Crailsheim już bez szans na awans

• Data publikacji: 12.06.2020, 22:15

Crailsheim Merlins jako pierwsi stracili szansę na mistrzostwo Niemiec w finałowym turnieju w Monachium. Po emocjonującej końcówce meczu z Oldenburgiem ponieśli czwartą porażkę. W drugim dzisiejszym meczu grupy A Bayern pokonał Gottingen.

W pierwszym piątkowym meczu BC Gottingen zmierzyło się z Bayernem Monachium. Bayern łapie rytm turnieju po porażce z Ulm. W poprzedniej kolejce gospodarze turnieju pauzowali, ale dzisiaj zaprezentowali się równie dobrze, jak w starciu z Crailsheim Merlins. Już na początku meczu z Gottingen wypracowali kilka punktów przewagi. Zespół z Getyngi zaliczył serię 10:0 i wyszedł na prowadzenie. W końcówce pierwszej kwarty to jednak Bayern był skuteczniejszy i po 10 minutach zespół Olivera Kosticia prowadził 26:18. W dalszej części gry Bawarczycy powiększali swoją przewagę. Gospodarze turnieju uzyskali najpierw 20, a później ponad 30 punktów różnicy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 90:55. Najwięcej, 19 punktów zdobył Danilo Barthel.

W drugim spotkaniu grupy A rywalizowali koszykarze Oldenburga i Crailsheim Merlins. Był to bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans. Faworyzowany Oldenburg uzyskał kilka punktów przewagi. Czarodzieje jednak nie pozwolili rywalom odskoczyć, grając lepiej niż w poprzednich trzech spotkaniach. Crailsheim gonił wynik i pod koniec trzeciej kwarty po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Ostatnia część gry była bardzo emocjonująca i wyrównana. O zwycięstwie decydowały ostatnie akcje, w której więcej zimnej krwi zachowali koszykarze Oldenburga, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju. Dla Crailsheim Merlins była to czwarta porażka, co oznacza, że nie ma już szans na awans do ćwierćfinału i zagra o 9. miejsce.

BC Gottingen - Bayern Monachium 65:90 (18:26, 13:21, 12:24, 12:19)
Crailsheim Merlins - EWE Oldenburg 83:85 (16:20, 22:24, 24:16, 21:25)