Bundesliga: Piątek się rozstrzelał, ale Hertha poległa w starciu z Eintrachtem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 13.06.2020, 17:25

Krzysztof Piątek zdobył trzecią bramkę po wznowieniu sezonu Bundesligi. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 24. minucie, ale jego Hertha przegrała z Eintrachtem Frankfurt 1:4.

Krzysztof Piątek ostatnimi występami, w których trafił dwukrotnie, przekonał do siebie trenera Bruno Labbadię. Trener Herthy w spotkaniu przeciwko Eintracht'owi Frankfurt wystawił naszego reprezentanta od pierwszej minuty. Wcześniej Piątek u Labbadii wchodził tylko z ławki.

Polak szybko wykorzystał swoją szansę, pokazując, że wraca do formy i w 24. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Piątek dostał piłkę w polu karnym, dość szczęśliwie przedarł się przez linię obrony i mocnym strzałem pokonał Kevina Trappa. Polak był aktywny w pierwszej połowie, ale więcej sytuacji nie miał i opuścił boisko w 75. minucie.

W wykonaniu samej Herthy nie był to najlepszy mecz. Gospodarze prowadzili od 24. minuty po golu Krzysztofa Piątka, ale w końcówce pierwszej połowy wszystko zaczęło się sypać. Czerwoną kartką został ukarany Dedrick Boyata, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Basta Dosta. Sędzia pierwotnie podyktował rzut karny dla Eintachtu, ale po weryfikacji VAR zmienił decyzję na rzut wolny. Prawdziwa katastrofa dla Herthy miała miejsce w drugiej połowie. Szybko po wznowieniu do wyrównania doprowadził Bast Dost. W 62. minucie kapitalną akcję przeprowadził Daiji Kamada, który minął kilku obrońców i podał do Andre Silvy, a Portugalczyk zakończył to strzałem piętą. Sześć minut później odbitą piłkę z szesnastego metra od razu uderzył Evan N'Dicka i Rune Jarstein musiał trzeci raz wyciągać piłkę z siatki. W 86. minucie Stefan Ilsanker dograł prostopadle do Andre Silvy i Portugalczyk ze spokojem znów pokonał bramkarza Herthy, ustalając wynik spotkania na 1:4.

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 1:4 (1:0)

Bramki: 24' Piątek - 51' Dost, 62', 86' Silva, 68' N'Dicka

Hertha: Jarstein - Pekarik, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt - Skjelbred (34' Samardzić (55' Klunter)), Maier (55' Esswein), Grujić, Darida - Piątek (75' Cunha), Ibisević (46' Stark)

Eintracht: Trapp - Abraham, Hasebe, N'Dicka - da Costa (87' Chandler), Kohr (79' Ilsanker), Torro (46' Silva), Kostić, Sow (87' Gacinović), Kamada - Dost (75' de Guzman)

Kartki: Boyata (czerwona), Plattenhardt - Kostić, Ilsanker

Sędzia: Robert Hartmann (Niemcy)