Koszykówka: klub Zyskowskiego w coraz gorszej sytuacji

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 13.06.2020, 23:02

Trzecią porażkę w trzecim meczu finałowego turnieju BBL poniosła ekipa Jarosława Zyskowskiego - Rasta Vechta. Oznacza to, że tylko zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym da ekipie Polaka szansę na walkę o medale.

Polak zaliczył trzeci kolejny bardzo dobry występ (16 pkt, 2 zb i 2 as, przy 66,7% skuteczności z gry), ale znowu nie dało to jego drużynie zwycięstwa. Już przed meczem wiadomo było, że rywal, delikatnie mówiąc, łatwy nie będzie, gdyż na przeciw stanęła euroligowa Alba Berlin. I tak naprawdę zespół ze stolicy pozbawił rywali złudzeń w ciągu maksymalnie pieciu minut. Już po pierwzej kwarcie różnica punktowa wynosiła 13 pkt, a po drugiej nawet 27 oczek. Stało się jasne, że druga połowa będzie po prostu grą na zasadzie, aby dograć mecz i tak było, a Vechta ani znacząco nie zmniejszyła strat, ani jeszcze bardziej się nie pogrążyła. Ostatecznie zespół Zyskowskiego przegrał 72:102.

To co nie udało się Vechcie, udało się kilka godzin wcześniej drużynie z Bambergu, która pokonując 99:83 Frankfurt odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju. Mecz ten również rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której Bamberg prowadził 22 oczkami, a w drugiej odsłonie gry spokojnie kontrolował wynik.

Tym samym wiemy już, że Alba oraz Ludwigsburg zapewniły sobie z grupy B awans do ćwierćfinałów. O pozostaych dwóch miejsach zadecyduje mecz Bambergu z Vechtą. W razie wygranej tych pierwszych to oni oraz Frankfurt zameldują się w play-off. Jeśli wygra Vechta, to o awansie zdecyduje mała tabelka pomiędzy trzema wspomnianymi ekipami.