PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze zwycięża u siebie z liderem

• Data publikacji: 14.06.2020, 20:03

Górnik Zabrze pokonał u siebie Legię Warszawa 2:0 w meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy.

Po restarcie rozgrywek PKO Ekstraklasy, piłkarze Legii odnieśli trzy zwycięstwa w trzech spotkaniach, prowadząc w tabeli ligi przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej. Górnik Zabrze swoją szansę na awans do grupy mistrzowskiej stracił we wtorek, bezbramkowo remisując z Piastem Gliwice.

Od pierwszego gwizdka sędziego meczu Szymona Marcinika przeważała drużyna z Warszawy. Już w drugiej minucie spotkania bramkarz Górnika musiał interweniować po mocnym strzale Mateusza Cholewiaka. Pomocnik wicemistrza Polski był bardzo aktywny na początku, gdzie często był bliski strzelenia pierwszej bramki. Górnik w pierwszej połowie oddał tylko jeden celny strzał na bramkę rywala i od razu zakończony golem. Po pierwszych dwóch kwadransach gry, podanie z głębi pola otrzymał Jesus Jimenez, który oddał płaski strzał z prawej nogi zza pola karnego. Interweniować próbował golkiper stołecznej drużyny Radosław Majecki, ale futbolówka przeleciała mu między nogami i wpadła do siatki.

Po rozpoczęciu drugich 45. minut obraz gry znacząco się nie zmienił i to ciągle goście byli zdecydowanie częściej przy piłce. Gospodarze ponownie wykorzystali błąd swojego rywala. W 60. minucie po centrze z rzutu karnego, skuteczny strzał głową oddał Igor Angulo. Po wznowieniu rozgrywek Ekstraklasy jest to pierwsza bramka 36-letniego Hiszpana. Legia nie odpuściła i ciągle napierała na bramkę gospodarzy, aby na zakończenie rundy zasadniczej dopisać sobie chociaż jeden punkt. Jednak w świetnej dyspozycji dzisiaj był bramkarz Górnika Martin Chudy, który kilkoma interwencjami uratował swoją drużynę przed startą bramki. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, zabrzanie zagwarantowali sobie cztery mecze w grupie spadkowej na własnym stadionie.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Bramki: 30' Jamenez, 60' Angulo

Górnik Zabrze: Chudy - Janza (85' Kopacz), Bochniewicz, Wiśniewski, Vasilantonopoulos - Manneh, Prochazka - Jimenez (84' Ryczkowski), Jirka, Ściślak (46' Giakoumakis) - Angulo

Legia Warszawa: Majecki - Karbownik, Lewczuk (76' Martins), Wieteska, Vesović - Gvilla, Antolić, Wszołek - Cholewiak, Luquinhas (60' Kante) - Pekhart (67' Sanogo)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)