PKO Ekstraklasa: Śląsk rozbił ŁKS

• Data publikacji: 14.06.2020, 20:01

Śląsk Wrocław rozbił ŁKS Łódź - 4:0, kończąc fazę zasadniczą PKO Ekstraklasy na trzecim miejscu.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej PKO Ekstraklasy, zdecydowanym faworytem starcia Śląska z ŁKS-em byli wrocławianie. Przypuszczenia te, potwierdziły się już w 4. minucie, gdy do bramki gości trafił Filip Marković. Erik Exposito zagrał piłkę na prawe skrzydło, Serb ograł kilku łodzian, wbiegł w pole karne i strzałem w dalszy róg posłał ją do siatki. Kilkanaście minut później było już - 2:0. Tym razem Exposito obsłużył podaniem Dino Stigleca, który dość niespodziewanie znalazł się w szesnastce ŁKS-u i sprytnie uderzył między nogami bezradnego Arkadiusza Malarza. Nie minęło jednak sześć minut, a łodzianie byli na kolanach. Stiglec asystował przy bramce Przemysława Płachety, który z niezwykle ostrego kąta huknął pod samą poprzeczkę. Przyjezdni byli kompletnie zagubieni, a jedyną okazję miał w 32. minucie Łukasz Sekulski, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Po zmianie stron dominowali goście z Łodzi, ale niewiele konkretnego z tego wynikało. Gospodarze byli dobrze ustawieni i czekali na okazje do kontrataków. Na nieco ponad kwadrans przed końcem, "kropkę nad i" postawił Exposito, kończąc strzałem głową dośrodkowanie z rzutu wolnego. Tym samym Śląsk rozbił słabiutki ŁKS, wygrywając aż - 4:0.

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 4:0 (3:0)

Bramki: 4' Marković, 17' Stiglec, 23' Płacheta, 74' Exposito

Śląsk Wrocław: Putnocky - Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec - Łabojko, Mączyński, Marković (76' Samiec-Talar), Pich (70' Chrapek), Płacheta - Exposito (78' Bergier)

ŁKS Łódź: Malarz - Klimczak, Sobociński, Dąbrowski, Grzesik (46' Samu Corral) - Piątek, Trąbka, Wolski - Ratajczyk (87' Sójka), Sekulski (46' Wróbel), Pirulo

Żółte kartki: 86' Pirulo

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)