LaLiga: trzy punkty dla Realu!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 14.06.2020, 21:32

Po interesującym meczu Real Madryt pokonał na własnym stadionie walczący o utrzymanie zespół z Eibar 3:1. Klub z Kraju Basków postawił jednak trudne warunki w drugiej połowie starcia.

Zdecydowanymi faworytami spotkania byli "Królewscy", którzy wyprzedzali ekipę z Eibar o… 29 punktów!

Mecz mógł być jednak bardzo interesujący, gdyż obie drużyny walczą o wysoką stawkę. Gospodarze walczą z "Blaugraną" o mistrzostwo, a zespół Kraju Basków broni się przed spadkiem. Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa była jednak na tyle długa, że dyspozycja obu ekip mogła ulec diametralnej zmianie. Niewiadomą był także wpływ jaki może wywrzeć na podopiecznych Zinedine'a Zidane'a zmiana stadionu. Przez modernizację Santiago Bernabeu Real musiał tymczasowo przenieść się do ośrodka treningowego Valdebebas i rozgrywać mecze na innym stadionie.

Od początku spotkania dominowali piłkarze Realu, którzy szybko zepchnęli rywali do defensywy. Sami skonstruowali atak pozycyjny, który po zaledwie czterech minutach gry wyprowadził ich na prowadzenie 1:0. Wbiegający do pola karnego gości Karim Benzema wycofał piłkę do Toniego Kroosa, który pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem z okolicy 16. metra. Po złym początku gracze Eibar zaczęli stopniowo wywierać presję. "Królewscy" spuścili natomiast z tonu i dali się przeciwnikom zaskoczyć. W 14. minucie gry doszło do zamieszania w polu karnym gospodarzy. Strzał oddał Kike, jednak przestrzelił z kilku metrów. Akcje piłkarzy Eibar zazwyczaj kończyły się przed polem karnym rywali lub jeszcze na własnej połowie. "Los Blancos" byli natomiast bezlitośni i wykorzystywali każdą okazję do kontrataku. Jedną z nich golem zakończył Sergio Ramos. W 30. minucie piłkę przechwycił Karim Benzema, który uruchomił Edena Hazarda z prawej flanki. Belg był sam na sam z golkiperem, ale cofnął futbolówkę do Ramosa. Kapitan Realu pewnie trafił do pustej bramki i podwyższył prowadzenie na 2:0. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy ze stolicy Hiszpanii wyraźnie byli w gazie i coraz bardziej dominowali na boisku. Tym razem w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Marcelo. Brazylijczyk przejął nieudane wybicie Sergio Alvareza i pokonał bramkarza mocnym, płaskim strzałem na dalszy słupek. Real miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:0.

Po przerwie trener Eibar postanowił przeprowadzić kilka rotacji w składzie. Nowi zawodnicy wyraźnie dodali grze świeżości. Goście coraz częściej przedzierali się pod pole karne rywali i w 60. minucie wreszcie dopięli swego. Gola dużo bardziej zawdzięczali jednak koszmarnemu błędowi Thibaut Courtois niż własnym umiejętnościom. Po rzucie rożnym dla gości, zamieszanie pod bramką Realu wykorzystał Bigas. Jego strzał był lekki, ale belgijski golkiper przepuścił piłkę między nogami i Eibar mógł cieszyć się z honorowego trafienia. Niecałe 10 minut później piłkarze z Kraju Basków mieli doskonałą okazję, by ponownie napsuć krwi madrytczykom. Pedro Leon strzelił jednak prosto w Courtois, który tym razem interweniował skutecznie. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a do samego końca raczej się bronili niż przeprowadzali ofensywne akcje. Dopiero w 82. minucie Vinicius Junior zagrał na połowie rywali do Garetha Bale'a, ale ten się pogubił i ostatecznie cały plan spalił na panewce. Mimo dobrej gry Eibaru w końcówce, "Królewscy" utrzymali prowadzenie do końca i zmniejszyli dystans do pierwszej w tabeli FC Barcelony do dwóch punktów.

Real Madryt - Eibar 3:1 (3:0)

Bramki: 4' Kroos, 30' Sergio Ramos, 37' Marcelo - 60' Pedro Bigas

Real Madryt: Courtois - Marcelo, Sergio Ramos (61' Militao) , Varane, Carvajal (46' Mendy) - Kroos, Casemiro, Modrić (84' Fede Valverde)- Hazard (61' Vinicius Junior) , Rodrygo Goes (61' Bale) - Benzema

Eibar: Dmitrović - Soares (58' Bigas), Arbilla, Oliveira, Rober - Alvares - Orellana (57' Pedro Leon), Cristoforo, Exposito, de Blasis (78' Inui) - Kike (58' Enrich)

Żółte kartki: 47' Casemiro

Sędzia: Cuadra Fernandez