Koszykówka: druga niespodziewana porażka Bayernu

• Data publikacji: 14.06.2020, 21:54

Zakończyła się rywalizacja w grupie A na turnieju finałowym koszykarskiej Bundesligi. Bayern Monachium niespodziewanie przegrał z Oldenburgiem i zajął dopiero 3. miejsce w tabeli. Grupę z kompletem zwycięstw wygrał Ratiopharm Ulm.

Już przed ostatnią kolejką zmagań w grupie A było wiadomo, że awansu do ćwierćfinału nie wywalczy Crailsheim Merlins. Zespół ten zanotował cztery porażki i w ostatniej serii gier pauzował. W pierwszym meczu dnia Ratiopharm Ulm pewnie wygrał 89:66 z BC Gottingen. Ulm jest największą sensacją rozgrywek. Pomimo niskiego miejsca w przerwanym sezonie zasadniczym, koszykarze Ratiopharmu w Audi Dome wygrali wszystkie mecze grupowe i awansowali z pierwszej pozycji. Gottingen uplasowało się na 4. miejscu i zagra ze zwycięzcą grupy B.

Ciekawiej zapowiadało się drugie spotkanie. Mecz Bayernu z Oldenburgiem zadecydował o tym, kto uplasuje się na 2. miejscu. Spotkanie od samego początku było wyrównane. Do przerwy Bayern prowadził tylko dwoma punktami. W trzeciej części gry podopieczni Olivera Kosticia powiększyli przewagę do 9 punktów. Jednak Oldenburg odrobił stratę i na zakończenie trzeciej kwarty wyszedł na prowadzenie. W ostatniej części meczu goście od stanu 66:66 zdobyli 14 punktów z rzędu. Oldenburg utrzymał prowadzenie i niespodziewanie wygrał 89:81. Był to jeden z ciekawszych meczów na tym turnieju. Oldenburg zakończył rozgrywki grupowe na 2. miejscu, a Bayern zajął dopiero 3. pozycję. Jeśli Alba Berlin przegra w meczu z Ludwigsburgiem, to dwie euroligowe drużyny zmierzą się już w ćwierćfinale. Także w poniedziałek Rasta Vechta zagra z Brose Bamberg. Dla zespołu Jarosława Zyskowskiego to ostatnia szansa na wywalczenie awansu.

Ratiopharm Ulm - BC Gottingen 89:66 (17:14, 22:19, 27:19, 23:14)
Bayern Monachium - EWE Oldenburg 81:89 (28:26, 16:16, 15:18, 22:29)