LaLiga: Sevilla traci zwycięstwo w samej końcówce

• Data publikacji: 15.06.2020, 21:40

Remisem - 1:1 zakończyło się inauguracyjne spotkanie 29. kolejki LaLiga pomiędzy UD Levante i Sevillą CF. Jednak bramki zdobywali tylko gracze z Andaluzji.

Faworytem tego starcia byli rzecz jasna goście ze stolicy Andaluzji, którzy faktycznie dominowali w pierwszych 45 minutach meczu. Jednak ich ataki nie przyniosły efektu w postaci gola, gdyż obrona Levante była bardzo szczelna. Podopieczni Julena Lopetegui'ego najbliżej szczęścia byli po rzutach wolnych. W 15. minucie w poprzeczkę trafił Munir El Haddadi, zaś w 42. minucie, po dośrodkowaniu Evera Banegi minimalnie chybił Jules Kounde.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie padł gol dla Sevilli. El Haddadi otrzymał dalekie podanie spod własnej bramki, a następnie dograł w pole karne do Luuka de Jonga, który tylko dopełnił formalności. W 56. minucie El Haddadi sam był bliski wpisania się na listę strzelców, ale jego strzał znakomicie wybronił Aitor Fernandez. Levante grało dużo lepiej niż w pierwszej połowie, lecz brakowało im szczęścia. Jednak uśmiechnęło się ono do nich w samej końcówce, gdy do własnej bramki trafił stoper gości - Diego Carlos. Brazylijczyk nie zrozumiał się z interweniującym Tomasem Vaclikiem i wbił piłkę do siatki, dając gospodarzom punkt w prezencie.

UD Levante - Sevilla CF 1:1 (0:0)

Bramki: 87' (sam.) Diego Carlos - 46' de Jong

UD Levante: Fernandez - Coke (61' Miramon), Vezo, Gonzalez, Tono (87' Clerc) - Campana, Melero, Vukcević (61' Bardhi), Rochina (72' Hernani) - Mayoral, Morales (72' Leon)

Sevilla CF: Vaclik - Escudero, Kounde, Diego Carlos, Navas - Banega (64' Torres), Gudelj, Jordan (64' Fernando) - El Haddadi (63' Suso), de Jong (73' En Nesyri), Ocampos (84' Reguilon)

Żółte kartki: 52' Rochina - 60' Jordan

Sędziował: Alejandro Hernandez (Hiszpania)