Koszykówka: drużyna Zyskowskiego bez awansu

• Data publikacji: 15.06.2020, 22:20

Rasta Vechta przegrała 82:100 z Brose Bamberg. Drużyna Jarosława Zyskowskiego zajęła ostatnie, 5. miejsce w grupie B. Polak zdobył 10 punktów. Grupę B wygrała Alba Berlin.

Dla Rasty Vechty była to ostatnia szansa na wywalczenie awansu do ćwierćfinału. "Rastamani" przegrali trzy spotkania, ale zwycięstwo z Brose Bamberg dawało im awans, pozwalając wyprzedzić pauzujące dzisiaj Fraport Skyliners. Bamberg szybko objął prowadzenie 7:0 i budował swoją przewagę. Po 10 minutach było 32:17. Rasta nie mogła znaleźć sposobu na rywala i szanse na awans były coraz mniejsze. W trzeciej kwarcie ekipa z Bambergu miała już 20 punktów przewagi. Jednak drużyna Jarosława Zyskowskiego odrobiła część strat i przed ostatnią kwartą różnica wynosiła 12 punktów. Brose utrzymało koncentrację do końca meczu i spokojnie sięgnęło po swoje drugie zwycięstwo. Kolejny dobry mecz rozegrał Jarosław Zyskowski. Były gracz Stelmetu Zielona Góra zdobył 10 punktów przez blisko 27 minut gry. Najskuteczniejszym zawodnikiem był inny koszykarz Rasty Trevis Simpson, który rzucił 28 punktów. Vechta z czterema porażkami zajęła ostatnie miejsce w grupie i jutro z Crailsheim Merlins zagra zaledwie o 9. miejsce w turnieju. Może to być już ostatni mecz Zyskowskiego w barwach niemieckiego klubu, gdyż Polak kojarzony jest z przejściem do Bilbao.

Ostatnim meczem fazy grupowej było starcie Alby Berlin z MHP Riesen Ludwigsburgiem. Stawką było pierwsze miejsce w grupie B i równocześnie uniknięcie Bayernu Monachium w ćwierćfinale. Mecz był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Na początku Ludwigsburg zdobył kilka punktów przewagi, ale Alba odrobiła stratę. Do przerwy "Albatrosy" prowadziły 46:45. W drugiej części trzeciej kwarty koszykarze Alby uzyskali największą przewagę w meczu - 8 punktów. "Olbrzymi" zdołali jeszcze przed przerwą zmniejszyć różnice o połowę, co zwiastowało emocje w czwartej części gry. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnich minutach. Na dwie minuty przed końcem zespół z Berlina uzyskał 10 punktów przewagi. Ostatecznie Alba wygrała 97:89 i okazała się najlepsza w grupie B. Czołowym zawodnikiem w zespole Alby był Luke Sikma. Amerykanin zanotował triple-double (15 pkt, 10 zbiórek i 10 asyst).

Brose Bamberg - Rasta Vechta 100:82 (32:19, 26:21, 15:21, 27:21)
Alba Berlin - MHP Riesen Ludwigsburg 97:89 (24:21, 22:24, 25:22, 26:22)