Koszykówka: zwycięstwo Rasty w meczu o 9. miejsce

• Data publikacji: 16.06.2020, 22:13

Rasta Vechta wygrała z Crailsheim Merlins w meczu o 9. miejsce na finałowym turnieju w Monachium. Zespół Jarosława Zyskowskiego sięgnął po jedyne zwycięstwo dopiero w ostatnim meczu.

Obydwa zespoły w fazie grupowej przegrały 4 spotkania i zajęły 5. miejsce w grupie. Oznaczało to, że zmierzyły się w meczu o 9. pozycję. Dla Crailsheim i Rasty to duże rozczarowanie, bo w przerwanym sezonie zasadniczym zajmowały odpowiednio 3. i 6. lokatę w tabeli. Wymuszony pandemią turnieju w Audi Dome napisał jednak inny scenariusz, także ze względu na osłabienia. Na dodatek Vechta przystąpiła do meczu bez swojego zdecydowanego lidera Trevisa Simpsona. Ten fakt oraz to, że Merlins mieli kilka dni przerwy, a Rasta grała wczoraj, to "Czarodzieje" byli w lepszej sytuacji.

Merlins objęli prowadzenie 3:0. Potem Rasta zanotowało serię 11:0 i wyszła na kilkupunktowe prowadzenie, które powiększała. Podopieczni Pedro Callesa po 10 minutach prowadzili 26:13. Zespół z Vechty kontrolował sytuację w meczu i zwiększył różnicę nawet do 30 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Rasty 95:66. Jarosław Zyskowski, być może w swoim ostatnim meczu w barwach Rasty, grał przez ponad 20 minut i zdobył 11 punktów. Cały turniej dla Polaka był bardzo udany i pozytywnie wpłynął na rozwój jego kariery. Drużyna Polaka zakończyła turniej na 9. miejscu.

Jutro rozpoczną się ćwierćfinały rozgrywane w formacie mecz i rewanż. W pierwszych meczach zagrają Ratiopharm Ulm z Fraport Skyliners oraz Bayern Monachium z Riesen Ludwigsburg. Jutro w Walencji rozpocznie się także turniej finałowy ligi ACB. W rozgrywkach ligi hiszpańskiej zagrają dwie grupy po 6 drużyn. W turnieju zagrają polscy koszykarze. Jutro m.in. Iberostar Teneryfa Tomasza Gielo zmierzy się z Unicają Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie.

Crailsheim Merlins - Rasta Vechta 66:95 (13:26, 21:24, 14:18, 18:27)