Bundesliga: niespodziewana porażka Borussii

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 17.06.2020, 22:26

W 32. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund niespodziewanie uległa FSV Mainz 0:2. Nie najlepszy mecz zagrał Łukasz Piszczek, który sprokurował rzut karny.

Borussia po wczorajszym zwycięstwie Bayernu straciła szansę na mistrzostwo Niemiec, ale miała też zapewniony udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Do końca sezonu pozostała jej walka z RB Lipsk o drugie miejsce. Spotkanie w wyjściowej jedenastce rozpoczął Łukasz Piszczek, który pełnił rolę kapitana.

Dortmundczycy od początku mieli bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki. Mainz było cofnięte i ograniczało się do prostych środków. Przewaga Borussii nie przekładała się jednak na stwarzane sytuacje. Gospodarzom trudno było się przebić przez defensywę Mainz. W 15. minucie blisko był Axel Witsel, który przedarł się w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Ku zaskoczeniu wszystkich to Mainz wyszło na prowadzenie. W 33. minucie Bote Baku dokładnie dośrodkował w pole karne, a głową cenie uderzył Jonathan Burkardt. Borussia oddała kilka strzałów, ale nie były one wysokich lotów i do przerwy Dortmundczycy niespodziewanie przegrywali.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Borussii. Łukasz Piszczek sfaulował w polu karnym Danny'ego Latzę i sędzia podyktował jedenastkę dla Mainz. Do piłki podszedł Jean Philippe Mateta i pewnie pokonał Romana Burki'ego. Borussia nie potrafiła odpowiedzieć Mainz. Aktywny był Jadon Sancho, ale sam nie mógł wiele zdziałać. Mainz grało prostą piłkę, która okazała się skuteczna i zawodnicy z Moguncji byli blisko kolejnych goli. Jednak dogodne sytuacje zmarnowali Mateta i Jean-Paul Boetius. W końcówce Borussia zwolniła i pogodziła się z porażką. Mainz dzięki temu zwycięstwu jest prawie pewne utrzymania w lidze.

Borussia Dortmund - FSV Mainz 0:2 (0:1)

Bramki: 33' Burkardt 49' (karny) Mateta

Borussia: Burki - Piszczek (54' Schmelzer), Hummels, Can - Hakimi, Brandt, Witsel, Guerreiro (82' Schulz) - Hazard, Haaland, Sancho (77' Morey)

Mainz: Mueller - Baku, St. Juste, Niakhate, Caricol (84' Brosiński) - Kunde Malong (75' Barreiro), Latza - Onisiwo (84' Dong-Won), Boetius, Burkardt (67' Oztunali)- Mateta (75' Szalai)

Kartki: Piszczek, Hummels, Can, Guerreiro, Witsel - Caricol, Latza, Szalai

Sędzia: Frank Willenborg (Niemcy)