LaLiga: Atletico gromi Osasunę

• Data publikacji: 17.06.2020, 23:55

Atletico Madryt rozgromiło w Pampelunie miejscową Osasunę, wygrywając aż - 5:0. Bohaterem meczu był rezerwowy Marcos Llorente, który zdobył gola i zanotował dwie asysty.

Faworytem tego spotkania było rzecz jasna Atletico i faktycznie już od pierwszych minut podopieczni Diego Simeone dominowali na murawie Estadio El Sadar w Pampelunie. W 10. minucie z dystansu uderzał Diego Costa, ale fantastycznie spisał się Ruben. Jednak kilkanaście minut później, błąd przy wybiciu piłki przez graczy Osasuny wykorzystał Joao Felix, trafiając w samo okienko. Gospodarze mieli okazję w 35. minucie, ale Roberto Torres został zablokowany przez jednego z defensorów "Los Colchoneros".

Prawdziwy festiwal goli w wykonaniu gości zaczął się jednak po przerwie. Najpierw, w 56. minucie ponownie trafił Joao Felix. Razem z Diego Costą wpadli w pole karne, a Hiszpan wyłożył Portugalczykowi futbolówkę jak na tacy i wystarczyło dopełnić tylko formalności. W kolejnych fragmentach spotkania, na listę strzelców wpisywali się rezerwowi - Marcos Llorente, Alvaro Morata i Yannick Ferreira Carrasco. Llorente otrzymał krótkie podanie z rzutu wolnego, wpadł w pole karne i posłał piłkę w długi róg. Natomiast w ostatnich dziesięciu minutach, dzieła zniszczenia dokonali Morata z Carrasco. Ten pierwszy zrobił to w podobnym stylu jak Llorente, który tym razem asystował, zaś drugi huknął wprost do bramki, przy kolejnej asyście Llorente. Osasuna miała pojedyncze okazje, ale Jan Oblak nie dał się tego wieczoru zaskoczyć i Atletico wygrało wysoko - 5:0.

Osasuna Pampeluna - Atletico Madryt 0:5 (0:1)

Bramki: 27', 56' Joao Felix, 79' Llorente, 82' Morata, 88' Carrasco

Osasuna Pampeluna: Ruben - Garcia U., Aridane, Garcia D. (67' Vidal), Latorre (67' Estupinan) - Torres, Moncayola, Brasanac (62' Adrian), Perez - Enric (79' Cardona), Jose Manuel (62' Garcia R.)

Atletico Madryt: Oblak - Renan Lodi, Gimenez, Savić, Arias - Saul (84' Carrasco), Herrera, Koke, Correa (63' Llorente) - Costa (63' Morata), Joao Felix (69' Thomas)

Żółte kartki: 58' Jose Manuel, 73' Enric, 85' Perez - 6' Arias, 45+2' Joao Felix, 45+3' Savić

Sędziował: Ricardo Bengoetxea (Hiszpania)