Premier League: remis w meczu na szczycie

• Data publikacji: 19.06.2020, 23:55

W najciekawszym, piątkowym meczu 30. kolejki Premier League Tottenham Hotspur zremisował z Manchesterem United - 1:1.

Od samego początku spotkanie w Londynie było dość wyrównane, choć z lekkim wskazaniem na "Czerwone Diabły". W 22. minucie bliski szczęścia był Marcus Rashford, ale jego dobitkę w kapitalnym stylu wybronił Hugo Lloris. Pięć minut potem było jednak - 1:0 dla gospodarzy. Steven Bergwijn popędził w kierunku bramki Davida de Gei i mocnym strzałem przełamał jego ręce, pakując piłkę do siatki. W kolejnych fragmentach swoje szanse mieli jeszcze Rashford oraz Son, ale wynik się do przerwy nie zmienił.

Po zmianie stron United szukali wyrównania, ale obrona "Kogutów" była tego wieczoru dobrze zorganizowana. W 67. minucie ładnie strzelał Anthony Martial, lecz po raz kolejny świetnie spisał się francuski golkiper gospodarzy. Udało się wyrównać w 81. minucie gry, gdy w polu karnym przewinił Eric Dier, a sędzia podyktował Karnego. Do piłki podszedł Bruno Fernandes i pewnym uderzeniem zmylił Llorisa. Dier mógł się okazać wielkim pechowcem, ponieważ kilka minut później znów po jego wybryku pan Moss wskazał na tzw. "wapno". Tym razem w sukurs obrońcy Tottenhamu przyszedł VAR, który anulował wcześniejszą decyzję arbitra i mecz zakończył się podziałem punktów.

Tottenham Hotspur - Manchester United 1:1 (1:0)

Bramki: 27' Bergwijn - 81' (k.) Fernandes

Tottenham Hotspur: Lloris - Aurier, Sanchez, Dier, Davies - Sissoko, Winks, Son, Lamela (70' Fernandes), Bergwijn (70' Lo Celso) - Kane

Manchester United: de Gea - Shaw, Maguire, Lindelof (78' Matić), Wan-Bissaka - Fred (63' Pogba), McTominay (89' Bailly), Rashford, Fernandes, James (62' Greenwood) - Martial (78' Ighalo)

Żółte kartki: 41' James

Sędziował: Jonathan Moss (Anglia)