Bundesliga: Bayern poza turniejem

• Data publikacji: 19.06.2020, 22:27

Do niespodzianki doszło w ćwierćfinale koszykarskiej Bundesligi. Bayern Monachium wygrał dzisiaj z MHP Riesen Ludwigsburg, ale nie odrobił straty z pierwszego meczu i odpadł z rozgrywek. Do półfinału awansował także Ratiopharm Ulm.

W najciekawszej parze ćwierćfinałowej Bayern mierzył się z Ludwigsburgiem. Dodatkowych emocji dodawał fakt, że Riesen wygrali pierwszy mecz 87:83 i byli blisko wyeliminowania gospodarza turnieju. Bayern rozpoczął dobrze mecz i odrobił straty z pierwszego starcia. Nawet miał ponad 10 punktów przewagi, co oznaczałoby, że Bawarczycy wybronią się z opresji. Pod koniec trzeciej kwarty sytuacja się zmieniła, bo Ludwigsburg zaczął odrabiać straty. Równo z ostatnią syreną trzeciej części gry Jaleen Smith trafił za 3 punkty. Po 30 minutach było 56:52 dla ekipy z Monachium i tym samym przed ostatnią kwartą w dwumeczu był remis. Ludwigsburg wyszedł nawet na prowadzenie, ale nie był pewny awansu. Bayern musiał radzić sobie w końcówce bez Paula Zipsera i Maodo Lo, którzy popełnili 5 fauli. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Bayernu miał okazję na doprowadzenie do dogrywki, ale z niej nie skorzystał. Pomimo zwycięstwa 74:73 zespół z Monachium odpadł z turnieju i nie zdobędzie kolejnego tytułu.

Drugi dzisiejszy mecz był tylko formalnością. Przedwczoraj Ratiopharm Ulm pokonał Fraport Skyliners 101:61. Dzisiaj największa sensacja turnieju nie musiała grać na pełni możliwości. Dlatego też w pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, a nawet Frankfurt miał 10 punktów przewagi. Jednak druga połowa należała do Ratiopharmu. Faworyci zdominowali spotkanie i ostatecznie wygrali 96:69. W dwumeczu okazali się lepsi o 67 punktów. W półfinale Ulm zagra z Ludwigsburgiem.

MHP Riesen Ludwigsburg - Bayern Monachium 73:74 (18:23, 18:22, 16:11, 21:18) w dwumeczu 160:157
Ratiopharm Ulm - Fraport Skyliners 96:69 (23:20, 24:28, 26:15, 23:6) w dwumeczu 197:130