Koszykówka: porażki "polskich" zespołów

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 20.06.2020, 00:26

Unicaja Malaga Adama Waczyńskiego i Teneryfa Tomasza Gielo przgerały kolejno z Barceloną oraz Baskonią w drugim dniu finałowego turnieju ligi hiszpańskiej.

Jedną z głównych postaci swojego zespołu w najciekawiej zapowiadającym się meczu dnia był Adam Waczyński. Polak był drugim najlpeiej punktującym w swojej drużynie (11 pkt, 2 zb, 1 as), ale jego pomoc na nic zdała się ekipie z Malagi. Unicaja tylko w pierwszej połowie była równorzędnym rywalem dla Barcelony - co więcej - do przerwy prowadziła trzema punktami. Jednak po zmianie stron faworyci wrzucili wyższy bieg i ostatecznie to Barca wygrała 84:73.

Dużo mniejszy wkład w dorobek swojej ekipy miał Tomasz Gielo. Nasz zawodnik w barwach Teneryfy przebywał na placu gry tylko cztery minuty, notując w tym czasie jedną zbiórkę. Jego ekipie również nie udało się wygrać, a ich pogromcami okazała się kolejna euroligowa drużyna - Baskonia. Zespół z Kraju Basków wygrał 79:72, choć przez większość spotkania ich przewaga była zdecydowanie wyższa.

Dosyć niespodziewanie najwięcej emocji przyniósł najwcześniej rozegrany mecz, czyli pojedynek Bilbao z Joventutem Badalona. Aby wyłonić w nim zwycięzcę trzeba było poczekać aż do dogrywki, w której wyraźnie lepsza okazała się już ekipa z Badalony. Joventut wygrał 86:79.

Po dwóch kolejkach zmagań w grupie Akomplet punktów mają na swoim koncie Barcelona i Baskonia, za nimi z bilansem 1-1 znajdujuą się Joventut i Unicaja, a bez wygranych pozostają Bilbao oraz Teneryfa.

Bilbao - Joventut 79:86 (22:23; 23:20; 11:7; 17:23; 6:13)
Unicaja - Barcelona 73:84 (20:14; 21:24; 15:23; 17:23)
Baskonia - Teneryfa 79:72 (22:15; 22:18; 21:21; 14:18)