PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków nie oddaliła się od strefy spadkowej

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 20.06.2020, 22:00

Raków Częstochowa nie zawiódł w roli faworyta i na stadionie w Bełchatowie pokonał broniącą się przed spadkiem Wisłę Kraków. Tym samym zespół z Małopolski ma tylko 5 punktów przewagi nad strefą spadkową na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu. Beniaminek z Częstochowy ma tymczasem zapas 13 oczek.

Spotkanie Rakowa i Wisły rozpoczęło się spokojnie. W pierwszych kilkunastu minutach meczu niewiele się wydarzyło. Jednakże już w 20. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Kościelnego. Zespół z Częstochowy skutecznie rozegrał rzut rożny. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek piłkę głową w środek pola karnego zgrał Kamil Piątkowski, a tam przytomnie odnalazł się Kamil Kościelny, który, również głową, skutecznie uderzył na bramkę Buchalika. Niewiele brakowało zmierzającą do bramki futbolówkę zablokowałby Sebastian Musiolik, ale napastnik Rakowa w ostatniej chwili uskoczył z toru lotu piłki.

Sytuacja przyjezdnych pogorszyła się jeszcze przed przerwą. Żółte kartki w 25. i 41. minucie obejrzał Nikola Kuljević i tym samym utalentowany Serbski defensor musiał opuścić boisko. Przewagę częstochowianie wykorzystali niedługo po przerwie. Skuteczny pressing gospodarzy i niefrasobliwość obrony drużyny z Krakowa pozwoliły na podwyższenie prowadzenia Davidowi Tijaniciowi. Słoweniec mocnym uderzeniem z obrębu pola karnego zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Rakowa.

Nadzieję w serca kibiców Wisły wlał w 72. minucie Aleksander Buksa. Utalentowany 17-latek, który dziesięć minut wcześniej pojawił się na boisku, popisał się pięknym, technicznym uderzeniem sprzed pola karnego w samo okienko bramki Jakuba Szumskiego. Entuzjazm gości nie trwał jednak długo. Już po sześciu minutach bramkę na 3-1 zdobył Igor Sapała. Również zaprezentował on bardzo ładne uderzenie z okolic 20. metra. Być może nie tak efektownym jak strzał Buksy, ale również godnym pochwały. Nie pilnowany zupełnie przez obrońców nie wahał się oddać potężnego strzału na bramkę bezradnego Buchalika. Jak się okazało, ustalił tym samym wynik spotkania.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Bramki: 15' Kościelny, 55' Tijanić, 78' Sapała – 72' Buksa

Raków Częstochowa: Szumski – Piątkowski, Mikołajewski, Kościelny – Sapała, Tijanić (83' Lederman), Schwarz, Tudor, Kun – Brown Forbes (86' Malinowski), Musiolik (81' Oziębała)

Wisła Kraków: Buchalik – Hebert, Kuljević, Janicki – Hołownia (62' Buksa), Basha, Żukow, Klemenz – Savićević (81' Chuca), Turgeman (60' Sadlok), Błaszczykowski

Żółte kartki: 15' Kun, 85' Oziębała – 25', 41' Kuljević
Czerwone kartki:
41' Kuljević (za drugą żółtą)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)