Podsumowanie Nice 1 Ligi: Porażka lidera i festiwal bramek w Grudziądzu

• Data publikacji: 06.05.2018, 20:29

W miniony weekend w Nice 1 Lidze porażkę zanotował lider Miedź Legnica, który przegrał w Tychach z miejscowym GKS-em. Punkty straciły też inne drużyny walczące o awans do Lotto Ekstraklasy - Chojniczanka oraz GKS Katowice. Największym wygranym 29. kolejki jest za to Stal Mielec, która w meczu na szczycie wysoko pokonała Wigry Suwałki.

Drutex-Bytovia - Odra Opole

Piłkarze z Opola mieli za sobą fatalną serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Bardzo chcieli wreszcie przełamać tę złą passę. W pierwszej połowie niewiele ciekawego się działo, aczkolwiek nieco lepiej prezentowali się gospodarze. Po zmianie stron obraz gry był praktycznie identyczny. W 67. minucie piłka została zacentrowana w pole karne Odry, ale bramkarz - Tobiasz Weinzettel - tak niefortunnie interweniował, że sfaulował swojego rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Łukasz Wróbel i strzałem na dwa tempa całkowicie zmylił Weinzettela. Siedem minut przed końcem goście mieli okazję do wyrównania... również z karnego. Jednak strzał Szymona Skrzypczaka wybronił Michał Szromnik. Po tym spotkaniu trener Odry Mirosław Smyła oddał się do dyspozycji zarządu, który przyjął jego dymisję. Do czasu wyboru nowego trenera, drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Piotr Plewnia.

Drutex-Bytovia 1:0 Odra Opole
'67 Łukasz Wróbel (k.)

Stal Mielec - Wigry Suwałki

Ten mecz zapowiadany był jako hit kolejki, gdyż obie drużyny cały czas są w grze o awans do Lotto Ekstraklasy. Od samego początku gospodarze chcieli pokazać swoją wyższość i całkowicie zdominowali rywali. Przeważali w każdym elemencie gry. Jednak na gole przyszło nam czekać aż do drugiej połowy. Po niemal godzinie gry, wynik otworzył Bartosz Nowak. Otoczony przez trójkę defensorów Wigier, przyjął sobie piłkę w polu bramkowym, obrócił się i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Damiana Węglarza. W 66. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Stali - Rafał Grodzicki. Chwilę potem mogło być 2:0, gdy po rzekomym faulu Węglarza sędzia wskazał na tzw. "wapno". Kibice Stali domagali się kartki skandując głośne "czerwona, czerwona". Jednak po wideo-weryfikacji (VAR) arbiter cofnął swoją decyzję. W 79. minucie składy się wyrównały, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Rumun - Laurentiu Iorga. W ostanich pięciu minutach Mielczanie dobili swoich przeciwników, aplikując im jeszcze dwie bramki. Najpierw podanie Mateusza Spychały wykorzystał Słoweniec - Dejan Djermanović, posyłając piłkę pomiędzy nogami golkipera Wigier, a wynik ustalił chytrym strzałem, tuż przy słupku, Łukasz Wroński. Tym samym Stal powróciła na drugie miejsce w tabeli Nice Pierwszej Ligi.

Stal Mielec 3:0 Wigry Suwałki
'59 Bartosz Nowak, '85 Dejan Djermanović, '88 Łukasz Wroński

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce

Niezwykle ciekawie było w Grudziądzu, gdzie miejscowa Olimpia, która walczy o utrzymanie się, podejmowała także niepewną pierwszoligowego bytu Pogoń Siedlce. Gospodarze lepiej grali w pierwszej połowie i udało im się to udokumentować dwoma golami. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się były gracz Arki Gdynia - Filip Jazvić. Trzy minuty później grudziądzanie prowadzili już 2:0, gdy piłkę do własnej bramki wpakował Maciej Wichtowski. Po zmianie stron gra nieco bardziej się wyrównała, ale to Olimpia strzeliła kolejną bramkę. Tym razem bramkarza Pogoni - Przemysława Frąckowiaka - pokonał Matej Podlogar. Chwilę potem, za sprawą Dariusza Zjawińskiego, przebudzili się goście. Jednak to nie był jeszcze koniec festiwalu strzeleckiego na stadionie w Grudziądzu. W 79. minucie na 4:1 dla biało-zielonych podwyższył Daniel Feruga, zaś w doliczonym czasie gry drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Mateusz Żytko. Po tej niezwykle cennej wygranej Olimpia złapała oddech, ale nadal musi walczyć o pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Olimpia Grudziądz 4:2 Pogoń Siedlce
'41 Filip Jazvić, '44 Maciej Wichtowski (sam.), '58 Matej Podlogar, '79 Daniel Feruga - '61 Dariusz Zjawiński, '90 Mateusz Żytko