Bundesliga: remis w pierwszym półfinale

• Data publikacji: 21.06.2020, 17:07

W koszykówce remisy zdarzają się bardzo rzadko. Jednak do takiej sytuacji doszło w pierwszym półfinale turnieju finałowego Bundesligi pomiędzy MHP Riesen Ludwigsburg i Ratiopharmem Ulm.

Turniej w Audi Dome wkroczył w decydującą fazę. Już za tydzień poznamy mistrza kraju, a dzisiaj rozegrano pierwszy z półfinałów. W fazie pucharowej rywalizacje rozgrywane są w formacie mecz i rewanż. MHP Riesen Ludwigsburg w fazie grupowej przegrał tylko z Albą Berlin, a w ćwierćfinale po wyrównanej walce wygrał trzema punktami z Bayernem Monachium. Ratiopharm Ulm jest największą sensacją rozgrywek. Wygrał bowiem wszystkie 6 spotkań.

Pierwszy półfinał rozpoczął się lepiej dla Ludwigsburga, który po 10 minutach prowadził 21:14. Koszykarze z Ulm powoli odrabiali straty i wyrównali już w połowie drugiej kwarty. Do przerwy dwoma punktami prowadził Ludwigsburg. Następna część meczu należała do Ratiopharmu, który był bliżej zwycięstwa. W ostatniej kwarcie prowadzenie zespołu Jaki Lakovicia wzrosło prawie do 10 punktów. Ludwigsburg zdołał doprowadzić do remisu. Na dwie minuty przed końcem było 71:71. Wynik już się nie zmienił. W końcówce Marcos Knight popełnił faul w ataku i Ulm miał jeszcze okazję na przechylenie szali na swoją korzyść, ale rzut Archie Goodwin z trudnej pozycji został zablokowany.

Tym samym pierwszy mecz pomiędzy dwiema drużynami zakończył się remisem. O wszystkim zadecyduje rewanż, który zostanie rozegrany pojutrze. Dzisiaj najskuteczniejszy był Marcos Knight, który zdobył 24 punkty. W drugim półfinale zmierzą się Alba Berlin i EWE Oldenburg.

MHP Riesen Ludwigsburg - Ratiopharm Ulm 71:71 (21:14, 15:20, 16:22, 19:15)