Liga ACB: hit dla Barcelony

• Data publikacji: 21.06.2020, 23:38

Barcelona wygrała z Kirolbetem Baskonią w hicie 3. kolejki grupy A finałowego turnieju Ligi ACB. Adam Waczyński nie zdobył punktów w wygranym przez Unicaję Malaga meczu z Joventutem Badalona.

Mecz Barcelony z Baskonią był określany nawet za najciekawiej zapowiadające się spotkanie fazy grupowej. Obydwie euroligowe drużyny przed bezpośrednim starciem miały na swoim koncie dwie wygrane i zwycięstwo bardzo przybliżało do awansu. Pierwsze minuty należały do Barcelony. Zespół ze stolicy Katalonii po 10 minutach prowadził 20:11. W drugiej kwarcie podopieczni Swetisława Pesicia mieli nawet 13 punktów przewagi. Jednak głównie dzięki celnym rzutom za 3 punkty Shavona Shieldsa, Baskonia wróciła do gry. Do przerwy koszykarze Barcelony prowadzili 42:39. Druga połowa była bardzo wyrównana i wynik oscylował w okolicach remisu. W czwartej kwarcie przewagę wypracowała Barcelona, która na dwie i pół minuty do końca prowadziła 76:67. Zawodnicy Kirolbetu walczyli do końca, ale nie zdołali odwrócić losów spotkania. Barcelona triumfowała 81:75.

Polscy sympatycy koszykówki liczyli na kolejny udany występ Adama Waczyńskiego. Zawodnik Unicajy przez blisko kwadrans nie zdobył jednak punktów. Tym razem liderem ekipy z Malagi był Axel Bouteille, który rzucił 28 punktów. Zarówno Unicaja, jak i Joventut nie weszły dobrze w mecz. Brakowało skuteczności, szczególnie zza linii 6,75. Po pierwszej kwarcie Joventut prowadził 20:13. W drugiej części gry Unicaja odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Chociaż podopieczni Luisa Casimiro grali lepiej i uzyskali ponad 10 punktów przewagi, to losy meczu nie były rozstrzygnięte. Ostatecznie drużyna z Malagi wygrała 98:89.

Tomasz Gielo nie znalazł się w składzie Iberostaru Tenerife na mecz z Retabetem Bilbao. W pierwszej kwarcie zespół z Kraju Basków wywalczył 5 punktów przewagi. Jednak Iberostar na początku trzeciej kwarty wyszedł na prowadzenie. Kolejne minuty należały już do ekipy z Bilbao, która przed ostatnią kwartą miała 9 punktów przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Retabetu 78:70. To już trzecia porażka ekipy z Teneryfu, która straciła szansę na awans do półfinału.

Barcelona - Kirolbet Baskonia 81:75 (20:11, 22:28, 13:17, 26:19)
Joventut Badalona - Unicaja Malaga 89:98 (20:13, 16:26, 20:22, 33:37)
Iberostar Tenerife - Retabet Bilbao 70:78 (15:20, 17:13, 20:28, 18:17)