Podium załogi Przybytek/Kołodziński w Niemczech

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 24.06.2018, 18:25

Udanie zakończyły się regaty Kieler Woche dla Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego, którzy zajęli trzecie miejsce w klasie 49er. Swojej szansy na podium nie wykorzystały natomiast Agnieszka Skrzypulec z Jolantą Ogar.

Dzisiaj w Kilonii rozgrywane były wyścigi medalowe w klasach olimpijskich. W walce o końcowe podium liczyły się trzy nasze załogi: Przybytek/Kołodziński i Buksak/Wierzbicki (obie 49er), a także Skrzypulec/Ogar (470). Ostatecznie na podium stanęli tylko ci pierwsi. Wyścig medalowy ukończyli na 5. miejscu i przesunęli się w klasyfikacji o jedną pozycję w górę, na trzecie miejsce. Lepiej popłynęli Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki, którzy byli drudzy w ostatnim wyścigu. Ostatecznie uplasowali się tuż za swoimi rodakami, na pechowej 4. pozycji, ulegając im o zaledwie jeden punkt. W tej klasie zwyciężyli Duńczycy Jonas Warrer z Jakobem Prechtem Jensenem.

Wyniku kolegów z reprezentacji nie udało się powtórzyć naszym paniom w klasie 470.  Agnieszka Skrzypulec z Jolantą Ogar przed wyścigiem zajmowały druga pozycję i miały realna szansę na zwycięstwo. Niestety, już na początku te szanse legły w gruzach. Polki popełniły falstart i do ich dorobku zostały dopisane 22 punkty, co znacznie przesunęło je w dół klasyfikacji. Finalnie zajęły szóste miejsce. Triumfowały reprezentantki Hiszpanii Silvia Mas i Patricia Cantero.

Na starcie mieliśmy jeszcze jednego Polaka Filipa Ciszkiewicza w klasie Laser. Po fazie eliminacyjnej i finałowej klasyfikowany był na 10. pozycji. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził w wyścigu medalowym, który ukończył na drugim miejscu i przesunął się na dziewiątą lokatę. Najlepszy okazał się Niemiec Philipp Buhl.

Były to jedne z ostatnich zawodów przed najważniejsza impreza sezonu - MŚ ISAF w klasach olimpijskich w Aurhus, które odbędą sie w dniach 30 lipca - 12 sierpnia. Będzie to okazja na wywalczenie przepustek na IO w Tokio.