Premier League: "The Citizens" gromią Burnley

• Data publikacji: 22.06.2020, 23:12

Dzisiaj odbył się ostatni mecz 30. kolejki, czyli pierwszej po wznowieniu rozgrywek. Na Etihad Stadium Manchester City wysoko pokonał Burnley 5:0.

Festiwal bramek gospodarzy rozpoczął Phil Foden w 22. minucie wykorzystując podanie Bernardo Silvy. Pierwszą połowę całkowicie zdominowali "The Citizens". Nie dali przeciwnikom najmniejszych szans. Pod koniec pierwszej części spotkania fantastycznie zabłysnął Riyad Mahrez. Algierczyk najpierw w 43. minucie pokonał golkipera gości po asyście Fernandinho, a później w doliczonym czasie pewnie wykorzystał jedenastkę, którą arbiter podyktował po faulu na Sergio Aguero. Argentyńczyk nie był w stanie kontynuować gry i chwilę później opuścił boisko.

Zwycięstwo gospodarze mieli już "w kieszeni", lecz chcieli więcej. Nie długo po wznowieniu gry, bowiem w 51. minucie, bramkę na 4:0 strzelił David Silva, bo podaniu innego Silvy - Bernardo. Nieco ponad 10 minut później Phil Foden zdobył swoją drugą w tym meczu bramkę, ustalając wynik spotkania na 5:0. Piłkarze Burnley przez 90 minut nie oddali ani jednego strzału na bramkę Edersona, co tylko pokazuje, że Manchester City jest o kilka klas wyżej niż ich dzisiejsi rywale.

W następnej kolejce Manchester City czeka wyjazd na Stamford Bridge, gdzie zmierzą się z Chelsea. Z kolei Burnley podejmie u siebie Watford.

Manchester City - Burnley FC 5:0 (3:0)

Bramki: 22', 63' Foden, 43', 45+3' Mahrez, 51' D.Silva

Man. City: Ederson - Cancelo, Fernandinho (61' Laporte), Otamendi, Zinchenko - B.Silva, Rodri, D.Silva - Mahrez (61' De Bruyne), Aguero (45+4' Jesus), Foden (79' Sane)

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Brownhill, Cork, Westwood, McNeil - Rodriguez (60' Pieters), Vydra (88' Thompson)

Żółte kartki: 62' Cancelo - 43' Brownhill

Sędzia: Andre Marriner