Koszykówka: Znamy pierwszego finalistę BBL?

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 22.06.2020, 22:34

Alba Berlin pokonała 92:63 Oldenburg w pierwszym meczu półfinału BBL. Tym samym faworyci turnieju praktycznie zapewnili sobie awans do finału.

Tylko przez pierwsze cztery minuty meczu, po których to Oldenburg prowadził 4:0, Alba miała jakieś problemy z rywalem. A tak naprawdę to były problemy z własną grą i skutecznością. Bo gdy już Alba zaczęła trafiać, to jedynie jeszcze stan 8:4 dla Oldenburga był momentem, w którym ten zespoł znajdował się na prowadzeniu. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty to Alba wyszła na prowadzenie, a od początku drugiej odsłony zaczęła się dewastacja Oldenburga i spokojne budowanie przewagi.

Co okazało się zabójczą bronią? Trójki, których Alba trafiła jedenaście, a Oldenburg tylko dwie, a więc jest to aż 27 punktów różnicy w tym elemencie gry, w którym brylował szczególnie Markus Erikson, trafiając zza łuku aż pięć razy. Ostatecznie Alba wygrała 92:63, praktycznie zapewniając sobie awans do finału. Mecz rewanżowy odbędzie się w środę.

Alba Berlin - Oldenburg 93:62 (22:17, 27:16, 23:12, 20:18)