Fortuna 1.Liga: Miedź pokonana i bez trenera, Warta wraca do gry

• Data publikacji: 23.06.2020, 13:30

W 27. kolejce zaplecza PKO Ekstraklasy przyjrzeliśmy się bliżej spotkaniom w Grodzisku Wielkopolskim oraz Legnicy, gdzie odpowiednio Warta grała z Sandecją, a Miedź z Bruk-Bet Termalicą.

Warta Poznań 2:0 Sandecja Nowy Sącz

54' Janicki, 84' Danielewicz

Poznaniacy wychodzili na boisko jako ostatni i znali już wyniki Podbeskidzia oraz Stali. Była więc szansa aby znów się zrównać punktami z "Góralami", a mielczan by przeskoczyć. Od samego początku "Warciarze" zdecydowanie dominowali, ale mimo wielu okazji nie zdołali zaskoczyć bramkarza Sandecji. Dopiero dziesięć minut po zmianie stron, prowadzenie gospodarzom dał Robert Janicki. Goście grali nieco lepiej, ale jednak Warta miała wszystko pod kontrolą. Na potwierdzenie tego, w 84. minucie "kropkę nad i" postawił Krzysztof Danielewicz.

Miedź Legnica 0:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

11' Gutkovskis

Równie ciekawie zapowiadał się mecz w Legnicy, gdzie o punkty walczyły dwie ekipy z miejsc barażowych. Spotkanie zaczęło się jednak lepiej dla gości z Niecieczy, gdy w 11. minucie do bramki Łukasza Załuski trafił Vladislavs Gutkovskis. "Słoniki" miały mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, ale Miedź skutecznie ratował Załuska. Gospodarze byli najbliżej po akcji Kacpra Kostorza, lecz ten nie zdołał trafić do pustej bramki. Rady nie dali też Patryk Makuch czy Joan Roman i gospodarze ostatecznie przegrali, a potem zwolnili trenera Dominika Nowaka.

.....

Odra Opole 1:0 Chrobry Głogów

88' Żemło

Puszcza Niepołomice 0:1 Olimpia Grudziądz

75' Joao Augusto

Radomiak Radom 3:1 Chojniczanka Chojnice

31' (k.) Mikita, 36' Michalski, 90+3' Banasiak - 55' Klabnik

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:3 Zagłębie Sosnowiec

47' Adamek - 3' Karbowy, 44' Pawłowski, 49' Piasecki

GKS Tychy 1:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

17' Lewicki - 74' Biliński

GKS Bełchatów 2:1 Stal Mielec

8', 88' Biel - 16' Nowak

Stomil Olsztyn 1:0 Wigry Suwałki

12' Bucholc

.....

26. kolejka:

Chrobry Głogów 0:0 GKS Jastrzębie-Zdrój

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 Puszcza Niepołomice

5' Rzuchowski, 80' Sopoćko - 26' Klec, 42' Sitek

Sandecja Nowy Sącz 1:1 Odra Opole

74' Piter-Bucko - 53' Janasik

Zagłębie Sosnowiec 2:2 Radomiak Radom

67', 88' Piasecki - 2' Karwot, 34' Makowski

GKS Bełchatów 1:1 Chojniczanka Chojnice

81' Biel - 49' Kuzimski

Warta Poznań 1:3 Bru-Bet Termalica Nieciecza

30' (k.) Kupczak - 14' Misak, 45' Purece, 90+5' Gutkovskis

Olimpia Grudziądz 1:2 Miedź Legnica

66' Maloku - 40' Łukowski, 67' Makuch

Stal Mielec 1:0 Stomil Olsztyn