2 Liga: "come backi" Widzewa i Znicza

• Data publikacji: 23.06.2020, 15:30

Za nami 26. i 27. kolejka drugiej ligi piłkarskiej. W miniony weekend najciekawiej było na stadionach w Łodzi oraz Pruszkowie.

Widzew Łódź 3:2 Lech II Poznań

45+2' Tanżyna, 57' Mandiangu, 61' Robak - 10' (k.), 30' Tomczyk

Podobnie jak w Pruszkowie, tak i w Łodzi gospodarze musieli gonić wynik i zrobili to równie skutecznie. Jednak zadanie było trudniejsze, bo trzeba było odrabiać dwa gole. Już w 10. minucie rezerwy Lecha wyszły na prowadzenie, po tym jak Paweł Tomczyk wykorzystał rzut karny. Ten sam zawodnik podwyższył na - 2:0, po upływie pół godziny gry. Widzew jeszcze przed przerwą zdołał złapać kontakt. Dokładnie w drugiej minucie doliczonego czasu, Daniel Tanżyna wykończył precyzyjną główką dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po zmianie stron łodzianie nie zamierzali zwalniać i szukali wyrównania. Znaleźli je w 57. minucie, gdy przy długim słupku uderzył Christopher Mandiangu. Natomiast cztery minuty później było już - 3:2. Po kombinacyjnej akcji, ładnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Marcin Robak, zapewniając Widzewowi trzy punkty.

Znicz Pruszków 2:1 Skra Częstochowa

59' Zjawiński, 61' Czarnowski - 31' Wolny

Skra pojechała do Pruszkowa po trzy punkty, ale... wróciła do Częstochowy bez żadnego. Spotkanie było dość wyrównane, a po pół godzinie gry goście prowadzili po trafieniu Dawida Wolnego. Po przerwie jednak, Znicz w dwie minuty odwrócił losy tego pojedynku. Najpierw w 59. minucie wyrównał Dariusz Zjawiński, przy dużej pomocy bramkarza Skry - Mateusza Kosa, zaś w 61. minucie drugiego gola strzelił głową Patryk Czarnowski. Skra miała jeszcze swoje okazje, lecz wynik nie uległ już zmianie.

.....

Stal Stalowa Wola 2:0 Legionovia Legionowo

51' Fidziukiewicz, 61' Śpiewak

Resovia Rzeszów 0:0 Stal Rzeszów

Gryf Wejherowo 1:2 Górnik Łęczna

86' Burkhardt - 20' Śpiączka, 88' Stasiak

Błękitni Stargard 2:3 Pogoń Siedlce

28' Sanocki, 54' Fadecki - 9' Kozłowski, 17' Marciniec, 80' Więdłocha

GKS Katowice 2:0 Garbarnia Kraków

72' (k.) Stefanowicz, 88' Wroński

Elana Toruń 1:4 Górnik Polkowice

43' Kozłowski - 24', 33', 52', 90+1' Bednarski

Bytovia Bytów 1:0 Olimpia Elbląg

60' (k.) Feruga

.....

26. kolejka

Legionovia Legionowo 2:2 GKS Katowice

43' (k.) Koziara, 69' Trubeha - 24', 46' Jędrych

Olimpia Elbląg 3:1 Gryf Wejherowo

25' (k.) Wenger, 76' Demianiuk, 85' Kuczałek - 74' Przygoda

Stal Stalowa Wola 3:0 Stal Rzeszów

28', 72' Fidziukiewicz, 80' Ciepiela

Pogoń Siedlce 1:3 Górnik Polkowice

70' Firlej, - 43', 74' (k.), 90+4' Sobków

Lech II Poznań 2:2 Elana Toruń

12' Skóraś, 41' Szymczak - 34' Onsorge, 64' Machaj

Błękitni Stargard 1:3 Bytovia Bytów

82' Kompanicki - 1' Ameyaw, 36' (k.) Bielawski, 64' Giel

Garbarnia Kraków 1:3 Widzew Łódź

37' (sam.) Kosakiewicz - 17' Radwański, 59' Gutowski, 87' Robak

Górnik Łęczna 1:0 Znicz Pruszków