PKO Ekstraklasa: arcyważne zwycięstwo Arki!

• Data publikacji: 23.06.2020, 20:02

Arka Gdynia pokonała na początek 32. kolejki PKO Ekstraklasy ekipę KGHM Zagłębia Lubin - 3:2, notując tym samym arcyważne trzy punkty w walce o pozostanie w elicie.

Dla gospodarzy, każdy mecz jest teraz meczem o być albo nie być w PKO Ekstraklasie. Emocji w Gdyni nie brakowało od samego początku. Już po niespełna kwadransie, bliski szczęścia strzałem z woleja był Oskar Zawada. Zagłębie odpowiedziało 180 sekund później, gdy w ostatniej chwili Luka Marić wygarnął piłkę Bartoszowi Białkowi. W 22. minucie padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Michał Nalepa pewnie wykonał rzut karny, po tym jak jeden z gości zagrał ręką. W 35. minucie bliski wyrównania był Filip Starzyński, ale jego główka minimalnie minęła lewy słupek. Co nie udało się "Miedziowym" udało się Arce. W 42. minucie, Nalepa przejął futbolówkę w środku pola, zagrał na skrzydło do Fabiana Serrarensa, a ten idealnie dograł do Macieja Jankowskiego, który dopełnił tylko formalności. Jednak to nie był jeszcze koniec emocji w pierwszej połowie. W doliczonym czasie gry, kontakt Zagłębiu dał Bartosz Białek.

Po zmianie stron działo się równie dużo. Już w 51. minucie, w sporym zamieszaniu pod bramką lubinian najsprytniejszy okazał się Adam Danch, lecz Dominikowi Hładunowi udało się ostatecznie zatrzymać piłkę. Kilka minut później dwukrotnie próbował Zawada, ale w obu tych przypadkach został skutecznie zablokowany. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 66. minucie, gdy cudownym strzałem w samo okienko popisał się Dejan Drazić. Radość przyjezdnych trwała tylko trzy minut, bo drugą bramkę w tym meczu zdobył Jankowski, z bliska wpychając piłkę do siatki. To nie był koniec nieszczęść Zagłębia, gdyż w 77. minucie drugie "żółtko" obejrzał Alan Czerwiński i musiał zejść do szatni. Ostatecznie "Arkowcy" utrzymali to prowadzenie do końca i zainkasowali bardzo ważne trzy punkty.

Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)

Bramki: 22' (k.) Nalepa, 42', 69' Jankowski - 45+2' Białek, 66' Drazić

Arka Gdynia: Staniszewski - Marciniak, Danch, Marić, Zbozień - Kopczyński, Nalepa, Młyński (88' Antonik), Serrarens (83' Da Silva), Jankowski - Zawada

KGHM Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Jończy, Tosik - Drazić, Poręba, Bohar (86' Pakulski), Starzyński (89' Sirk), Zivec (85' Szysz) - Białek

Żółte kartki: 33' Serrarens, 71' Zbozień, 90+1' Marciniak, 90+5' Zawada - 22' Czerwiński, 59' Poręba, 90+2' Drazić

Czerwona kartka: 77' Czerwiński (druga żółta)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)