Bundesliga: Ludwigsburg pierwszym finalistą

• Data publikacji: 23.06.2020, 22:17

Poznaliśmy pierwszego finalistę turnieju koszykarskiej Bundesligi w Monachium, który decyduje o tym, kto zostanie mistrzem Niemiec. MHP Riesen Ludwigsburg w pierwszym meczu zremisował z Ratiopharmem Ulm, ale w rewanżu sięgnął po zwycięstwo.

Pierwszy półfinał między Ratiopharmu Ulm z MHP Riesen Ludwigsburg był bardzo wyrównany i zakończył się nietypowym dla koszykówki remisem 71:71. Tym samym wszystko musiało rozstrzygnąć się w rewanżu. Ludwigsburg rozpoczął od prowadzenia 6:2, ale kolejne minuty należały do koszykarzy z Ulm. Ratiopharm po pierwszej kwarcie prowadził 24:16. Na początku drugiej kwarty podopieczni Jaki Lakowica osiągnęli dwucyfrową przewagę. Riesen zmniejszyli ją jednak do 4 oczek, ale Ulm ponownie odskoczył. Po rzucie Nicka Weilera-Babba za trzy punkty tuż przed przerwą Ludwigsburg przegrywał po 20 minutach tylko 42:46.

Na początku drugiej połowy Ludwigsburg zanotował serię 9:0 i wyszedł na prowadzenie. "Olbrzymy" utrzymywały nieznaczną przewagę, ale Ratiopharm, głównie dzięki Archie Goodwinowi nie dawał za wygraną. Na półtorej minuty przed końcem zawodnicy w pomarańczowych strojach wrócili na prowadzenie. Po trzech kwartach Ludwigsburg miał na swoim koncie 71, czyli tyle samo punktów, ile zdobył w pierwszym meczu. Ratiopharm Ulm miał tylko dwa oczka mniej, więc sprawa była otwarta.

Czwartą odsłona meczu Riesen rozpoczęli od kolejnej serii punktowej, tym razem 6:0. Na trzy i pół minuty przed końcem zawodnicy Johna Patricka powiększyli różnicę do 12 punktów. Awans do finału zbliżał się do nich wielkimi krokami. Koszykarze z Ludwigsburga triumfowali 94:85 i drugi zespół przerwanego sezonu zasadniczego wywalczył przepustkę do finałowej rywalizacji. Po raz kolejny liderów Riesen był Marcos Knight, który rzucił dzisiaj 26 punktów. Ponad 20 oczek zdobyli także Thomas Wimbush i Nick Weiler-Babb.

Jutro drugi z meczów rewanżowych. W pierwszym spotkaniu Alba Berlin wygrała 92:63 z EWE Oldenburg i jest blisko awansu do finałowej rywalizacji.

Ratiopharm Ulm - MHP Riesen Ludwigsburg 85:94 (24:16, 22:26, 23:29, 16:23)