Koszykówka: Waczyński bez punktów, Unicaja bez awansu

• Data publikacji: 23.06.2020, 23:40

Za nami czwarta seria gier w grupie "A" finałowego turnieju w hiszpańskiej lidze koszykówki. Najwięcej emocji dostarczyło dziś spotkanie pomiędzy Kirolbetem Baskonia Vitoria i Unicają Baloncesto Malaga, gdzie potrzebna była dogrywka.

Niezwykle zacięte okazało się starcie pomiędzy ekipami z Vitorii i Malagi. Już pierwsza kwarta była remisowa - 19:19, ale w drugiej koszykarze z Kraju Basków nieco odskoczyli i schodzili do szatni z prowadzeniem - 44:33. W kolejnej odsłonie mieliśmy jednak powrót Malagi i zwycięstwo w niej - 23:10, lecz w ostatniej znów minimalnie lepsza była Vitoria. Jednak końcowy wynik brzmiał - 76:76 i potrzebna była dogrywka. W niej minimalnie lepsi byli koszykarze Kirolbetu Baskonia Vitoria, zwyciężając - 11:10, a cały mecz - 87:86. Najskuteczniejszym graczem wśród zwycięzców był Pierria Henry - 14 pkt., zaś u pokonanych Alberto Diaz i Gal Mekel - 17 pkt. Adam Waczyński tym razem nie zdobył żadnych punktów, a Unicaja straciła szanse na wyjście z grupy.

Kłopotów ze zwycięstwem nie miała za to ekipa Barcy, która dość pewnie ograła inny zespół z Kraju Basków - Retabet Bilbao Basket - 85:73. Choć do przerwy mecz był niezwykle wyrównany, a Katalończycy prowadzili tylko - 34:33. W kolejnych dwóch kwartach wyraźnie już jednak odskoczyli, wygrywając cały mecz różnicą dwunastu oczek. Aż 23 punkty rzucił dla Barcy Pierre Oriola, zaś u przegranych najlepszy byli Jonathan Rousselle i Emir Sulejmanović - 11 punktów.

Ostatnim meczem było starcie Iberostaru Tenerife z Joventutem Badalona. Koszykarze z Wysp Kanaryjskich, mimo dobrego początku na przerwę schodzili przegrywając - 29:35. Jednak w trzeciej odsłoni odkuli się rywalom, rzucając jedenaście punktów więcej i tym samym obejmując ponowne prowadzenie. Prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca, triumfując - 82:80. Gabriel Lundberg zdobył dla wygranych 20 punktów, a 7 dołożył Tomasz Gielo. Wśród pokonanych najlepszy okazał się Klemen Prepelić z 18 punktami. Zwycięstwo Iberostaru spowodowało, że wiemy, kto awansuje do półfinału. Grupę na pewno wygra już Barcelona, a druga będzie Baskonia.