Kubot i Melo najlepsi w Halle!

• Data publikacji: 24.06.2018, 18:29

Łukasz Kubot i Marcelo wygrali turniej ATP na trawiastych kortach w Halle. Polsko-brazylijska para pokonała w finale braci Alexandra i Mischę Zverev 7-6 (1) 6-4.

W pierwszym secie jako pierwsi przełamali bracia Zverev na 2-1, jednak już w kolejnym gemie Kubot i Melo odpłacili się rywalom tym samym wyrównując stan seta na 2-2. W dalszej części seta obydwie pary nie straciły już swojego serwisu, przez co byliśmy świadkami tie-breaka. W nim zdecydowanie lepsi byli Kubot i Melo wygrywając do jednego.

Początek drugiego seta był identyczny jak poprzedniego. Przy stanie 1-1 tym razem Kubot i Melo przełamali Niemców, ale w kolejnym gemie stracili własne podanie. Przy wyniku 3-3 Kubot i Melo ponownie przełamali swoich rywali, ale w tym wypadku już utrzymali swój serwis podwyższając prowadzenie na 5-3. Polak i Brazylijczyk utrzymali przewagę przełamania wygrywając drugiego seta 6-4. To drugi wygrany turniej Kubota i Melo w tym sezonie. Wcześniej polsko-brazylijska para była najlepsza w Sydney.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Alexander Zverev/Mischa Zverev (Niemcy) 7-6 (1) 6-4