PKO Ekstraklasa: Piast coraz dalej od obrony tytułu

• Data publikacji: 24.06.2020, 19:55

Lechia Gdańsk pokonała u siebie - 1:0 Piasta Gliwice, oddalając tym samym rywali od obrony tytułu.

Spotkanie w Gdańsku, w którym miejscowa Lechia podejmowała aktualnego mistrza Polski - Piasta Gliwice, od początku nie porywało kibiców zgromadzonych na trybunach. Dopiero w końcówce pierwszej połowy mieliśmy trochę emocji. W 37. minucie bliski szczęścia był Sebastian Milewski, ale jeden z defensorów Lechii skutecznie go w ostatniej chwili zablokował. Kilkanaście sekund później główkował Piotr Parzyszek, lecz piłka nieznacznie przeleciała obok słupka. Natomiast w 42. minucie piłka wpadła do bramki Piasta, ale Falvio zagrywał ręką i Tomasz Kwiatkowski nie mógł tego gola uznać.

Po zmianie stron, w początkowych fragmentach mieliśmy "konkurs" strzelania w słupki. Najpierw w wykonaniu Parzyszka, a kilka minut potem Ze Gomesa. Jednak w 72. minucie padł gol dla gospodarzy, a jego autorem był Flavio, który pewnie wykorzystał rzut karny. Gliwiczanie do samego końca szukali okazji do wyrównania, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką i chyba... utratą mistrzostwa.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramki: 72' (k.) Flavio

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović - Tobers, Gomes (61' Conrado), Gajos (86' Makowski), Kubicki, Mihalik (69' Saief) - Flavio

Piast Gliwice: Plach - Korun, Czerwiński, Konczkowski - Vida (58' Tuszyński), Hateley, Jodłowiec, Kirkeskov - Parzyszek (64' Tiago Alves), Milewski (80' Steczyk), Felix

Żółte kartki: 4' Nalepa, 82' Mladenović - 85' Tiago Alves

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)