Bundesliga: Alba z awansem do finału

• Data publikacji: 24.06.2020, 22:23

Alba Berlin po raz drugi w półfinale wygrała z EWE Oldenburg i pewnie awansowała do finału Bundesligi. W decydującym dwumeczu zmierzy się z MHP Riesen Ludwigsburg.

Półfinały na turnieju w Monachium rozgrywane są w formacie mecz-rewanż. Po zwycięstwie w pierwszym meczu 92:63 z EWE Oldenburg, Alba Berlin była bardzo blisko awansu do finału. Tam po wygranej w wyrównanej rywalizacji z Ratiopharmem Ulm znalazł się już MHP Riesen Ludwigsburg. Trener "Albatrosów" Alejandro Garcia Reneses dał dzisiaj odpocząć jednemu z liderów zespołu, Peytonowi Sivie.

Początek spotkania był wyrównany. Z biegiem czasu Alba wypracowała kilka punktów przewagi. Do przerwy ekipa z Berlina prowadziła 41:34. W pierwszych minutach trzeciej kwarty wicemistrzowie Niemiec powiększyli przewagę do 20 oczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 81:59. To już ósme zwycięstwo Alby Berlin na tym turnieju. Zespół ten jako jedyny ma komplet triumfów. W dwumeczu Alba wygrała różnicą 51 punktów. W ekipie z Berlina wszyscy zawodnicy punktowali, a najwięcej (16) zdobył Kenneth Ogbe.

Alba Berlin - EWE Oldenburg 81:59 (17:15, 24:19, 24:11, 16:14)