Koszykówka: wpadki faworytów bez konsekwencji

• Data publikacji: 25.06.2020, 23:42

W czwartek rozegrano ostatnie mecze w ramach grupy "A" finałowego turnieju Ligi ACB. Nie miały one już żadnego znaczenia, gdyż półfinaliści z tejże byli znani wcześniej.

Najwcześniej na parkiecie w La Fontecie pojawiły się ekipy z Badalony i Vitorii. Trzeba powiedzieć, że było to bardzo wyrównane spotkanie, a walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie wygrali zawodnicy Joventutu - 76:74, ale to Kirolbet miał już wcześniej awans w kieszeni. Kerem Kanter rzucił 18 punktów dla zwycięzców, zaś tyle samo dla pokonanych zdobył Achille Polonara.

W kolejnym starciu Unicaja, z Adamem Waczyńskim w składzie, mierzyła się z zespołem z Bilbao. Był to mecz z gatunku o przysłowiową "pietruszkę, ale zwycięski w dość pewnym stylu dla ekipy Polaka. Zadecydowała trzecia kwarta, w której Malaga zdobyła dziesięć punktów więcej, aby ostatnią zakończyć remisem. Ostatecznie zespół z Andaluzji wygrał - 78:65, a Waczyński rzucił 10 punktów. Najwięcej, bo 19 - Josh Adams. Wśród Basków najskuteczniejszy był Jonathan Rousselle - 14 punktów.

Niezwykle zacięte było ostatnie starcie pomiędzy Barcą i Iberostarem Tenerife. Do przerwy to koszykarze z Wysp Kanaryjskich dominowali i prowadzili różnicą dziesięciu oczek - 47:37. FCB odrobiła straty w trzeciej odsłonie i przed ostatnim akcentem meczu było po 61. W niej, lepiej zaczęła ekipa Tomasza Gielo, łapiąc nawet osiem punktów zapasu, ale Barca się nie poddawała i skutecznie goniła. Jednak nie na tyle skutecznie by wygrać, bo zrobili to rywale, triumfując - 87:86. Lahaou Konate zdobył dla Iberostaru 18 punktów, a Gielo dołożył 5, zaś dla Barcy najwięcej rzucił Brandon Davis - 20 punktów.